Nowość firmy HORSCH na Agroshow Bednary 2015

Na targach Agroshow Bednary 2015 zaprezentowany zostanie HORSCH Express KR – pneumatyczny siewnik zawieszany na TUZie. Siewnik ten zagregatowany jest z aktywnym narzędziem uprawowym broną wirnikową Kredo.

Brona Kredo pozwala na intensywne przygotowanie łoża siewnego, nawet w trudnych warunkach. Składa się ona z 10 wirników na 3 m szerokości roboczej i jest tak skonstruowana, by zapewnić maksymalną stabilność roboczą nawet na kamienistym podłożu. Nowa metoda mocowania pozwala na szybką wymianę zębów wleczonych na agresywne. Prawie że płynne ustawianie głębokości roboczej brony wirnikowej jest łatwo dostępne i łatwo rozpoznawalne. Równie łatwo można wypoziomować szynę niwelującą.

 

Express KR można łączyć z dwoma rodzajami wałów. Wał zębaty o dużej – wynoszącej 64 cm – średnicy nadaje się do wszystkich gleb i warunków. Posiada wysoką nośność, również na glebach lekkich, co pozwala na mniejszy pobór mocy i niższe zużycie oleju napędowego. Pierścieniowy wał trapezowy ma średnicę 50 cm i przeznaczony jest do pasowego zagęszczania gleby przed każdą redlicą siewną. Tworzy on doskonałą bruzdkę redliczną nawet na bardzo ciężkich i zwięzłych glebach. Redlice siewne Turbo Disc drugiej generacji dzięki wysokiej zdolności dopasowania się (do 15 cm) bardzo dobrze kopiują powierzchnię gleby. W wyniku tego wszystkie ziarna siewne umieszczone są w glebie na zadanej głębokości. Każda redlica siewna pracuje na czterech gumowych (brak konieczności smarowania) amortyzatorach, które przenoszą nacisk redlicy do 120 kilogramów, zapewniając tym samym spokojną pracę redlicy nawet przy dużych prędkościach roboczych. Rolki dociskowe prowadzą redlice siewne dokładnie na zadanej głębokości i zapewniają optymalny kontakt nasiona z glebą. Głębokość siewu ustawiana jest hydraulicznie.

 

Express KR zawieszony jest na ramie w taki sposób, że możliwa jest regulacja głębokości pracy brony wirnikowej tak, że ta nie ma wpływu na głębokość siewu. Poza tym istnieje możliwość pracy samą broną wirnikową; albo można podnieść redlice siewne hydraulicznie, albo można odpiąć szynę siewną. Szyna siewna jest przymocowana jedynie na 4 punktach, dzięki czemu można ją odłączyć w bardzo prosty sposób.

 

Siewnik Express KR dostępny jest od zaraz i można go zamawiać u wszystkich handlowców marki HORSCH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności