Nowoczesny zgniatacz ziarna John Deere

Dzięki innowacyjnym zgniataczom ziarna do sieczkarni samojezdnych, John Deere będzie dalej rozwijać swoje kompetencje w zakresie biomasy i pasz dla zwierząt hodowlanych. Firma John Deere nabyła prawo własności intelektualnej do tego innowacyjnego rozwiązania od firmy CAWI, która wcześniej sprzedawała je pod nazwą MasterCracker. Firma ta, koncentrując się na poprawie jakości paszy, zdobyła szerokie uznanie wielu hodowców zwierząt oraz producentów biogazu.

Nowa technologia KernelStar znacznie wzbogaci wyposażenie sieczkarni samojezdnych John Deere oraz zwiększy ich wydajność w polu. – Nowy zgniatacz ziarna jest wynikiem intensywnych badań potrzeb klientów. Jego integracja w sieczkarniach John Deere odzwierciedla wzrastające zapotrzebowanie klientów na jeszcze lepszą jakość paszy i substratów – mówi Christoph Wigger, wiceprezydent ds. sprzedaży i marketingu. – Technologia KernelStar tworzy dziś drugi filar innowacyjności po tym, jak w ciągu ostatnich 5 lat czujnik HarvestLab zyskał miano czołowej technologii wykorzystywanej w sieczkarniach samojezdnych do analizy zawartości składników pokarmowych i wilgotności kiszonki.

Dyski stożkowe nowego zgniatacza ziarna KernelStar.

KernelStar to nowatorska koncepcja, oparta na zastosowaniu opatentowanego dysku stożkowego, pozwalającego na bardziej intensywną obróbkę ziarna, w porównaniu choćby z tradycyjnymi walcami zgniatającymi czy też innymi dyskami dostępnymi na rynku. Ponadto technologia KernelStar umożliwia znaczną redukcję sieczki o za dużej długości oraz ma mniejsze zapotrzebowanie na moc – wyjaśnia Richard Halsall, dyrektor ds. marketingu sieczkarni samojezdnych. – Nowy zgniatacz wykorzystuje współpracujące dyski o większej powierzchni, umożliwiającej jeszcze lepsze zgniatanie ziarna. Dyski te, ze względu na ich szczególny, opatentowany kształt zapewniają prawie trzy razy większą szerokość przetwarzania, w porównaniu z tradycyjnymi zgniataczami ziarna, wyposażonymi w standardowe walce zgniatające – dodaje Halsall.

John Deere jeszcze w tym roku powiadomi o pełnej integracji nowej technologii w sieczkarniach do zielonek. W 2012 roku do nabycia dostępne będą zestawy adaptacyjne do sieczkarni samojezdnych firmy John Deere. Dealerzy John Deere udzielać będą szczegółowych informacji w nadchodzących tygodniach. Nowy zespół łatwo dostosowuje się do wielu innych rozwiązań stosowanych w sieczkarniach John Deere, m.in. innowacyjnych przystawek, głowic tnących DuraDrum oraz wyróżnionego nagrodą czujnika HarvestLab do analizy składników pokarmowych i wilgotności kiszonki.
John Deere Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności