fbpx
Strona głównaPozostałeNowoczesne silosy farmerskie na polskim rynku

Nowoczesne silosy farmerskie na polskim rynku

W operacjach przyfermowego składowania i zadawania pasz sypkich lub granulowanych (a także i składowania ziarna) podstawową sprawą jest niezawodność tego systemu.

W operacjach przyfermowego składowania i zadawania pasz sypkich lub granulowanych (a także i składowania ziarna) podstawową sprawą jest niezawodność tego systemu. Pierwszym jego ogniwem jest silos przyjęciowo – dystrybucyjny. Musi on sprostać następującym wymaganiom:
– odpowiednia trwałość i niezawodność (antykorozyjne materiały, wytrzymała i stabilna konstrukcja),
– łatwość załadunku – najlepiej systemem pneumatycznym, pozwalającym dostawcy napełniać silos nawet pod nieobecność właściciela (do czego silos powinien być półprzezroczysty),
– łatwość obsługi – samooczyszczania, okresowego czyszczenia i dezynfekcji, co najłatwiej osiągnąć przez utrzymanie gładkości ścian i strukturę monolityczną (bez szwów i krawędzi),
– łatwość rozładunku poprzez zachowanie prawidłowej geometrii leja wysypowego (kąt nachylenia pobocznicy leja powyżej 60o, duży otwór wysypowy ułatwiający montaż systemu transportu paszy do budynku),
– wodoszczelność i odporność na tzw. efekt zimnej ściany”, który może doprowadzić do niekontrolowanego zawilgocenia paszy,
– wykonanie z materiału dopuszczonego do kontaktu z paszą.

Wszelkie te wymagania powinien uwzględniać hodowca, który szanuje czas, wygodę, dba o jakość i pozytywny wizerunek swojej firmy. Wśród wielu dostępnych obecnie ofert na uwagę zasługują wchodzące właśnie na polski rynek silosy firmy Mertens (rys.). Spełniają one wszystkie wymienione wyżej wymagania, a ponadto wyróżniają się atrakcyjnym, estetycznym wyglądem, do czego przywiązuje się obecnie coraz większą wagę.

Dodatkową ich zaletą jest możliwość indywidualnego doboru pojemności silosu (w zakresie od 6 do 30 m3), który można wymiennie montować na stelażu. Na życzenie klienta producent oferuje zamieszczenie na silosie estetycznego logo firmy, które wtopione w ścianę na całej wysokości silosu nie ulega wpływom warunków atmosferycznych.Wytrzymała struktura ścian silosu (poliester z włóknem szklanym) i zamontowana dodatkowo obręcz wzmacniająca zapewniają niezawodność i trwałość użytkowania.

Prof.dr hab. Józef Grochowicz

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.