Nowoczesna obora

W Węgrowie (gmina Krzywda) powstała obora krów mlecznych, która zajmuje powierzchnię 1,1 tys. m². W budynku zamieszka co najmniej 100 krów. Obecnie to najnowocześniejszy budynek inwentarski w województwie lubelskim.

Rozwiązania, które zostały tam zastosowane już podziwiało tysiące rolników z regionu. Oborę wykonano według standardów opracowanych na podstawie rozwiązań z Niemiec i Holandii. Największą zaletą obory w Węgrowie jest idealna cyrkulacja powietrza. W porównaniu do obiektów inwentarskich budowanych metodą tradycyjną, ta obora ma dużo lepszy mikroklimat. Utrzymany jest głównie dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych wlotów powietrza oraz świetlików dachowych. Obory budowane w tym systemie znajdują się już w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim, a teraz także w lubelskim. Największe i najnowocześniejsze stoją we wsiach: Kawęcin, Korabie i Bombalica.
Oby więcej takich inwestycji!
AT za KSBGrupa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności