fbpx
Strona głównaPozostałeNowelizacja ustawy w sprawie ochrony roślin

Nowelizacja ustawy w sprawie ochrony roślin

W ubiegły piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie roślin. Reguluje ona wiele zagadnień i wprowadza do polskiego ustawodawstwa przepisy unijne. N

Ustawa wprowadza m.in. zapis dotyczący strefowego monitorowania groźnych szkodników roślin. Wojewódzki inspektor ochrony roślin i nasiennictwa, może przyznać status regionu, lub danego gospodarstwa wolnego od występowania groźnych szkodników (organizmów kwarantannowych). Pozwoli to gospodarstwom produkującym na eksport na stosowanie wobec swoich plonów mniej restrykcyjnych wymagań w kwestii fitosanitarnej. Plony z takich gospodarstw będą opatrywane specjalnymi paszportami”. Oczywiście gospodarstwo takie będzie pod stałą kontrolą inspektora, jego właściciel również będzie musiał przestrzegać określonych w ustawie zasad min. Będą zobowiązani do stałej obserwacji, czy groźne szkodniki nie pojawiły się znów na plantacji.Ustawa reguluje również warunki wprowadzania do obrotu przez ministra rolnictwa środków ochrony roślin z Unii Europejskiej.
Ustawa trafiła do senackich komisji rolnictwa.

Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.