reklama
Baner KABAT

reklama
Baner Yara

reklama
Baner BASF

Nowelizacja do poprawki

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministra Środowiska o wprowadzenie do nowelizowanej w Sejmie RP ustawy Prawo łowieckie jako autopoprawki przepisu, stwierdzającego że w sytuacji wystąpienia epidemii (choroby) u zwierzyny łownej, działanie Prawa łowieckiego będzie zawieszone i będą mogły być stosowane inne, skuteczne rozwiązania mające na celu szybkie ograniczenie populacji dzikich zwierząt.

reklama
Baner SDF
reklama
Baner Horsch

W ocenie izb rolniczych obecne przepisy ustawy Prawo łowieckie nie dają możliwości prawnej wskazania innych poza myśliwymi zrzeszonymi w Polskim Związku Łowieckim, podmiotów do realizacji odstrzału redukcyjnego.

–  Jak wskazują doświadczenia walki z afrykańskim pomorem świń (ASF), wykonanie przez myśliwych zrzeszonych w PZŁ szybkiej redukcji populacji jest mało skuteczne, a skutki szerzącej się choroby ponoszą rolnicy – informuje KRIR.

reklama
Baner KIOTI

Źródło: KRIR

 

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI