Nowe zaczepiane agregaty Amazone Ceus

fot. mat. prasowe

Niemiecka firma Amazone oferuje dwa nowe typy zaczepianego agregatu uprawowego Ceus o szerokości roboczej 3 m i 4 m w wersji sztywnej. Maszyny mogą być stosowane już z ciągnikami o mocy od 150 KM co sprawia, że znajdą zastosowanie w mniejszych i średnich gospodarstwach.

Nowy Ceus 3000-TX i Ceus 4000-TX wyposażone są w środkowe podwozie co sprawia, że wg producenta dobrze sprawdzą się zarówno w uprawie ścierniska i podglebia, głębokim spulchnianiu jak i w uprawie przedsiewnej.

Dzięki połączeniu talerzy i zębów, Ceus dobrze radzi sobie z mieszaniem gleby przy prędkości roboczej do 15 km/h. Słoma, ściernisko lub poplony są silnie rozdrabniane przez pole talerzy. W połączeniu z następującym po nim polem zębów, materia organiczna jest równomiernie mieszana, nawet w dużych ilościach.

Przednie pole talerzy wyposażone jest w duże talerze, które bardzo dobrze rozbijają materię organiczną i pozostawiają rozdrobnioną strukturę gleby, zapewniając optymalne warunki do siewu. Pola talerzy są dostępne w wersji gładkiej i ząbkowanej, a dzięki indywidualnemu zawieszeniu zapewniają wysoki prześwit i dobre dopasowanie do podłoża podczas intensywnej uprawy. Zabezpieczenie przed kamieniami dzięki gumowym elementom sprężynującym nie wymaga konserwacji.

Przy rozstawie wynoszącym 40 cm, pole zębów rozdrabnia substancje organiczną nawet w dużych ilościach i jest łatwe do ciągnięcia przy jednoczesnym wysokim prześwicie. Zęby można regulować na głębokość do 30 cm. Podczas uprawy płytkiej czubek lemiesza przemieszcza się w wilgotnej, ciężkiej glebie na głębokości nieznacznie przekraczającej głębokość roboczą zespołu brony talerzowej. Spulchnia to horyzont, wytwarza nierówną strukturę w glebie i tym samym znacznie zmniejsza ryzyko zamulenia na tych glebach.

Dla pola zębów dostępne są różne redlice C-Mix. Duży wybór zapewnia odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. Dla długotrwałego użytkowania dostępne są również różne redlice HD o wysokiej odporności na zużycie.

Aby zapewnić wysokie bezpieczeństwo pracy nawet w najtrudniejszych warunkach, zęby C-Mix Super są wyposażone w sprężynowe zabezpieczenie przed przeciążeniem. Opcjonalnie dla Ceus-TX można wybrać nowe zęby C-Mix Ultra z automatycznym zabezpieczeniem przed przeciążeniem za pomocą siłowników hydraulicznych. Siła zwalniająca może być regulowana bezstopniowo do 800 kg. Z jednej strony zapewnia to utrzymanie żądanej głębokości roboczej do 30 cm. Z drugiej strony system C-Mix-Ultra chroni kultywator przed ekstremalnymi obciążeniami, gdyż po zwolnieniu zęby powracają do pozycji roboczej z dużą amortyzacją.

Pole zębów posiada jednostkę równającą, która jest dostępna do wyboru z gładkimi lub zębatymi talerzami lub w postaci sprężystych elementów równających. Dla optymalnego podłączenia można indywidualnie regulować wysokość i nachylenie talerzy bocznych.

Do późniejszego zagęszczania gleby służy jedenaście różnych wałów i różne zgarniacze. W szczególnie wilgotnych warunkach, np. wiosną, wał można zdemontować i pracować bez ponownego zagęszczania, aby spulchniona gleba mogła szybciej wyschnąć i ogrzać się.

Szczególnie wygodna jest hydrauliczna regulacja głębokości dla optymalnego dopasowania do warunków podłoża i jest dostępna opcjonalnie dla wszystkich narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności