fbpx
Strona głównaPozostałeNowe wysokości cen maksymalnych w programie "Mleko w szkole"

Nowe wysokości cen maksymalnych w programie “Mleko w szkole”

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen rynkowych mleka i przetworów mlecznych w okresie letnim 2007 r. i spadającą opłacalność produkcji mleka i przetworów mlecznych na potrzeby mechanizmu “Mleko w szkole” zaproponowano podwyższenie dotychczas obowiązujących cen maksymalnych. Zakres przetworów mlecznych pozostawiono bez zmian

W dniu 26 października 2007 r. Prezes Rady Ministrów podpisał rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2007/2008. Z uwagi na dynamiczny wzrost cen rynkowych mleka i przetworów mlecznych w okresie letnim 2007 r. i spadającą opłacalność produkcji mleka i przetworów mlecznych na potrzeby mechanizmu “Mleko w szkole” zaproponowano podwyższenie dotychczas obowiązujących cen maksymalnych. Zakres przetworów mlecznych pozostawiono bez zmian. Powyższe rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 201, poz. 1449 z dnia 30 października 2007 r. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2007 r. Pełny tekst rozporządzenia dostępny jest także w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie resortu rolnictwa (ścieżka dojścia: BIP/Projekty ustaw i rozporządzeń/Projekty rozporządzeń).

Nowy poziom cen maksymalnych powinien zapobiec wycofywaniu się dostawców z mechanizmu, a tym samym spadkowi absorpcji środków unijnych oraz powinien zapewnić ciągłość i prawidłową realizację mechanizmu w roku szkolnym 2007/2008.

W bieżącym roku szkolnym mechanizm “Mleko w szkole” jest dofinansowany z trzech źródeł:
a) budżet UE (placówki oświatowe z wyłączeniem żłobków i szkół wyższych),
b) budżet krajowy (tylko szkoły podstawowe),
c) Fundusz Promocji Mleczarstwa (przedszkola i gimnazja).

Dzięki dopłatom z budżetu krajowego uczniowie szkół podstawowych mogą otrzymać mleko bez dodatków smakowych bezpłatnie, a pozostałe przetwory mleczne po znacznie obniżonych cenach.

źródło: ministerstwo rolnictwa

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.