Nowe wysokości cen maksymalnych w programie “Mleko w szkole”

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen rynkowych mleka i przetworów mlecznych w okresie letnim 2007 r. i spadającą opłacalność produkcji mleka i przetworów mlecznych na potrzeby mechanizmu “Mleko w szkole” zaproponowano podwyższenie dotychczas obowiązujących cen maksymalnych. Zakres przetworów mlecznych pozostawiono bez zmian

W dniu 26 października 2007 r. Prezes Rady Ministrów podpisał rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2007/2008. Z uwagi na dynamiczny wzrost cen rynkowych mleka i przetworów mlecznych w okresie letnim 2007 r. i spadającą opłacalność produkcji mleka i przetworów mlecznych na potrzeby mechanizmu “Mleko w szkole” zaproponowano podwyższenie dotychczas obowiązujących cen maksymalnych. Zakres przetworów mlecznych pozostawiono bez zmian. Powyższe rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 201, poz. 1449 z dnia 30 października 2007 r. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2007 r. Pełny tekst rozporządzenia dostępny jest także w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie resortu rolnictwa (ścieżka dojścia: BIP/Projekty ustaw i rozporządzeń/Projekty rozporządzeń).

Nowy poziom cen maksymalnych powinien zapobiec wycofywaniu się dostawców z mechanizmu, a tym samym spadkowi absorpcji środków unijnych oraz powinien zapewnić ciągłość i prawidłową realizację mechanizmu w roku szkolnym 2007/2008.

W bieżącym roku szkolnym mechanizm “Mleko w szkole” jest dofinansowany z trzech źródeł:
a) budżet UE (placówki oświatowe z wyłączeniem żłobków i szkół wyższych),
b) budżet krajowy (tylko szkoły podstawowe),
c) Fundusz Promocji Mleczarstwa (przedszkola i gimnazja).

Dzięki dopłatom z budżetu krajowego uczniowie szkół podstawowych mogą otrzymać mleko bez dodatków smakowych bezpłatnie, a pozostałe przetwory mleczne po znacznie obniżonych cenach.

źródło: ministerstwo rolnictwa

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności