Nowe wnioski o dopłaty!

Rolnicy, którzy starają się o wsparcie de minimis do kwalifikowanego i elitarnego materiału siewnego mogą już składać wnioski do ARR. Należy przy tym pamiętać, że w tym roku obowiązują nowe wzory wniosków!

Agencja Rynku Rolnego ogłosiła, że już od ubiegłego czwartku, 15 stycznia można składać wnioski o dopłaty do kwalifikowanego lub elitarnego materiału siewnego zużytego do siewu lub sadzenia. Pomoc w raach tego wsparcia ma charakter de minimis. O pomoc można się starać do 25 czerwca 2015 roku.

W tym roku obowiązują nowe wzory wniosków, dostępne na stronie agencji: http://www.arr.gov.pl/warunki-uzyskania-doplaty-z-tytulu-zuzytego-do-siewu-lub-sadzenia-materialu-siewnego-kategorii-elitarny-lub-kwalifikowany-de-minimis-w-rolnictwie
Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania dopłaty znajdują się w „Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie”.
Starając się o pomoc de minimis w rolnictwie należy pamiętać, że łącznie, w okresie 3 lat podatkowych, wsparcie z ARR, ARiMR, ANR, czy innych instytucji, przyznawanych tego typu dopłaty, nie może przekroczyć 15 tys. euro.

Renata Struzik, źródło: ARR