fbpx

Nowe władze KSC

Rada Nadzorcza Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na posiedzeniu w dniach 6 – 7 lutego w wyniku przeprowadzonych postępowań kwalifikacyjnych powołała następujące osoby w skład zarządu spółki nowej kadencji: Henryka Wnorowskiego na stanowisko prezesa zarządu, Artura Dudę na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar ekonomiczno-finansowy spółki, Andrzeja Jaworskiego na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycyjny spółki oraz Janusza Stachowiaka na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar surowcowy spółki.

– Nowa kadencja zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. rozpocznie się po odbyciu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2016/2017, które odbędzie się do końca marca 2018 roku – informuje Biuro Prasowe KSC.

KSC powstała w sierpniu 2002 roku i jest obecnie największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru buraczanego w Europie. Udział Krajowej Spółki Cukrowej w polskim rynku cukru wynosi blisko 40%, a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału spółka mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce. Od 30 września 2003 roku KSC S.A. działa jako jednolity ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi siedem oddziałów produkujących cukier. Oddziały KSC to zakłady z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Zlokalizowane na terenie pięciu województw przerabiają rocznie około 5 milionów ton buraków uprawianych na areale ponad 77 tysięcy hektarów i dostarczanych przez około 16 tysięcy plantatorów.

W skład koncernu wchodzi również zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego „Polskie Przetwory” z siedzibą we Włocławku. Podstawowy przedmiot działalności Krajowej Spółki Cukrowej S.A. stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.

Źródło: KSC

 

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]