Nowe, większe siewniki zawieszane

Dwa nowe modele siewników zbożowych zawieszanych do siewu solo PREMIA® 3000 i PREMIA® 4000 pojawiły się w ofercie firmy KUHN. Nowe maszyny będzie można obejrzeć podczas najbliższej edycji targów Polagra-Premiery w Poznaniu.

Nowa propozycja KUHN różni się od modeli PREMIA® 250 i 300 głównie większą pojemnością zbiorników ok. 250 l/m (330 l/m z nadstawami).

W siewnikach PREMIA zastosowano koła o dużej średnicy. Wygodne dojście do aparatów wysiewających bardzo ułatwia przeprowadzanie próby kręconej lub czyszczenie zbiornika. Znane z wcześniejszych modeli siewników PREMIA 250 i 300 rowkowe aparaty wysiewające zapewniają niezawodne i dokładne dozowanie materiału siewnego. Umożliwiają regulację dawki wysiewu w zakresie od 1,5 do 450 kg/ha, niezależnie od warunków pracy. Są niewrażliwe na drgania, dzięki czemu możliwy jest precyzyjny wysiew każdego typu nasion praktycznie w każdych warunkach pracy.

Dno zbiornika posiada skośne przegródki zapewniające precyzyjny wysiew drobnych nasion. Maszyna została wyposażona w pionowo składane znaczniki z mechanizmem zabezpieczającym przy najeździe na przeszkodę oraz zagarniacz i pełne oświetlenie.

W zależności od technologii uprawy lub warunków glebowych, siewniki PREMIA® 3000 i 4000 mogą być agregowane z maszynami uprawowymi lub podczepiane bezpośrednio do ciągnika oraz wyposażone w redlice talerzowe lub piersiowe. Redlice talerzowe (pojedynczy talerz) są montowane pod kątem, co zapobiega przemieszczeniu gleby podczas pracy z większą prędkością. Redlice piersiowe mają kształt zapewniający precyzyjne umieszczenie nasion w glebie, nawet na glebach zakamienionych. Posiadają szeroki rozstaw. Wyposażone są w przysłonę zabezpieczającą. która automatycznie zamyka redlice w chwili przypadkowego cofnięcia maszyny ustawionej w pozycji roboczej.