fbpx
Strona głównaTechnikaNowe sterowanie w pługach Lemken Juwel 8i

Nowe sterowanie w pługach Lemken Juwel 8i

Niemiecka firma Lemken wyposażyła swoje pługi Juwel z systemem Isobus w ulepszony system sterowania pługiem iQ oraz przeprojektowany interfejs użytkownika, który ma intuicyjnie prowadzić użytkownika przez wszystkie ustawienia.

Orka ze sterowaniem Isobus staje się coraz bardziej popularna, ponieważ łatwa regulacja obrotu, nachylenia, szerokości roboczej i głębokości roboczej za pomocą terminala oszczędza czas i umożliwia bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się warunki glebowe. W przypadku takich pługów również ich agregowanie z ciągnikiem jest ułatwione ze względu na konieczność podłączenia tylko trzech węży hydraulicznych.

Dedykowany terminal obsługowy z dżojstikiem

W przypadku pługów Lemken Juwel 8i obsługa prócz dedykowanego terminala jest także możliwa za pośrednictwem terminala ciągnika obsługującego Isobus. W wersji On-land ustawioną szerokość przedniej skiby można zapisać i wyświetlić na terminalu. Natomiast dzięki mechanicznej regulacji głębokości na kole, Juwel 8i stanowić również może ekonomiczną, podstawową wersję pługa z Isobus.

Nowy Juwel 8i z elektrohydraulicznym obrotem umożliwia zaprogramowanie i aktywację do ośmiu różnych scenariuszy w razie potrzeby. Na przykład wystarczy jeden ruch, aby ostatnia bruzda była zawsze płytka podczas orki na uwrociu, aby uniknąć głębokiej bruzdy poprzecznej na polu. Kolejną zaletą jest to, że hydrauliczną regulację nachylenia pługa można wykonać niezależnie z prawej i lewej strony, aby uzyskać optymalne odkładanie skiby w każdych warunkach.

Podobnie jak jego starszy brat, Juwel 10, Juwel 8i zapewnia komfortowy transport drogowy na kole bez konieczności odłączania cięgła górnego. Zwiększa to bezpieczeństwo i komfort, eliminując konieczność pracy między ciągnikiem a narzędziem. Siłownik obrotu ramy jest pozbawiony ciśnienia podczas jazdy po drogach, aby umożliwić mu skompensowanie nierówności terenu.

Nowy Juwel 8i będzie dostępny od marca 2022 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.