fbpx
Strona głównaPozostałeNowe silniki SISU- NOWE OZNAKOWANIE

Nowe silniki SISU- NOWE OZNAKOWANIE

Fiński producent silników wysokoprężnych SISU, wprowadził na rynek nowe serie silników do ciągników rolniczych. Są to jednostki 3, 4 i 6-cio cylindrowe. N

Silniki SISU zostały dostosowane do wymogów TIER III – kolejnego tzw. 3 kroku w ograniczaniu emisji cząstek stałych i gazów cieplarnianych. Nowe jednostki napędowe posiadają duży moment obrotowy przy niebywale niskich obrotach. Proces produkcji jest całkowicie zautomatyzowany

Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowego systemu wtrysku wysokociśnieniowego Common Rail oraz perfekcyjnej konstrukcji.

Dzięki całkowicie zmechanizowanemu i zrobotyzowanemu procesowi produkcji silników SISU, nowe jednostki napędowe wykonane są niezwykle starannie. Powtarzalność wykonania poszczególnych operacji tak w wykonaniu części składowych jak również montażu zapewnia seryjną jakość produktów.

Pomyślano również o zmniejszeniu ilości hałasu generowanego przez nowe jednostki napędowe. Możliwe było to dzięki starannej konstrukcji kadłuba silnika. Wiadomo bowiem, że każdy silnik będzie hałaśliwy, jeśli elementy współpracujące ze sobą (wał korbowy z korbowodami, tłoki ztulejami cylindrowymi) są zbyt wiotkie.Nowy silnik 66 20CTA Odbija się to negatywnie na żywotności i zużyciu paliwa. Nowe silniki SISU są zbudowane niezwykle muskularnie. Przykładem może być podparcie tulei cylindrowej w trzech punktach. zapewnia to niebywałą żywotność. Ponadto, aby ograniczyć tarcie na płaszczu tłoka i zamortyzować luz poosiowy tłoka w cylindrze, ścianka tłoka powleczone jest warstwą teflonu.

Więcej o nowych silnikach w artykule Jaki ciągnik wybrać” w marcowym numerze WRP. Tam właśnie zawarta będzie relacja z fińskiej wizyty WRP.

Alan

d.alankiewicz@wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.