fbpx
Strona głównaTechnikaNowe siewniki do nadbudowy od Kvernelanda

Nowe siewniki do nadbudowy od Kvernelanda

Kverneland rozszerzył gamę siewników do nadbudowy na brony wirnikowe o połączoną wersję siewnika zbożowo-nawozowego e-drill maxi plus. Model e-drill maxi plus jest w szczególności dostosowany do potrzeb rynku europejskiego, gdzie wiosną sieje się coraz więcej zbóż jarych i wymagane jest zastosowanie mieszanki różnych nasion w jednym przejeździe.

W celu zrównoważenia krótszego okresu wegetacji, zastosowanie nawozu fosforowego wspomaga początkową fazę kiełkowania i rozwój roślin w możliwie najbardziej efektywny sposób. Podczas prób siewów wiosennych plony wykazały wzrost nawet o 25% w porównaniu z uprawami, w których nawóz zastosowano innymi metodami.

Ponadto w obecnych procesach rolniczych wymagana jest elastyczność i wysoka wydajność, ponieważ stosowanie dwóch różnych nasion w jednym przejeździe staje się coraz bardziej popularne. Druga roślina rozwija się przede wszystkim po zbiorze głównej uprawy.

Regulowana pojemność zbiornika oferuje dodatkową elastyczność

Model e-drill maxi plus jest dostępny ze zbiornikiem o pojemności 2100 litrów, który można podzielić w stosunku 100:0, 70:30 lub 60:40% oraz z dwoma niezależnie działającymi aparatami wysiewającymi ELDOS umieszczonymi po obu stronach siewnika. Dwa elektroniczne czujniki rezerwy nasion / nawozu, regulowane z zewnątrz, monitorują stopień napełnienia zbiornika zarówno dla małych ilości drobnych nasion, jak i dużych ilości większych nasion. Pełną pojemność zbiornika można wykorzystać do siewu tylko jednego rodzaju nasion.

Aplikacja nasion i nawozu

Siewnikiem e-drill maxi plus możliwe są różne warianty aplikacji nasion / nawozu:

  • dwa rodzaje nasion
  • jeden rodzaj nasion w kombinacji z jednym rodzajem nawozu
  • jeden rodzaj nasion w połączeniu ze środkiem zwalczającym np. ślimaki
  • jeden rodzaj nasion

Dodatkowe drugie wyjście zapewnia precyzyjnie umieszczanie nawozu lub drugiego rodzaju nasion w tym samym rzędzie wysiewającym tylko w jednym przejeździe.

Aparat wysiewający ELDOS

Podobnie jak we wszystkich modelach e-drill, dawki wysiewu nasion i nawozu są kontrolowane przez dwie jednostki sprawdzonego aparatu wysiewającego ELDOS. Oba są kompatybilne z systemem ISOBUS i napędzane elektrycznie, co umożliwia niezależną regulację dawki nasion i nawozu. Za pomocą przycisku, operator może przeprowadzić proces kalibracji przy aparacie wysiewającym. Nie jest wymagana regulacja przekładni. Operator po prostu wprowadza żądane wartości do terminala, a następnie naciska jeden przycisk na aparacie wysiewającym, aby rozpocząć próbę kręconą. Test kalibracji jest wykonywany automatycznie. Pięć kół dozujących zarówno do drobnych, jak i dużych nasion lub nawozu, jest standardowo dostarczanych dla każdego aparatu wysiewającego. Wymiana kół dozujących odbywa się w łatwy i szybki sposób bez użycia narzędzi. Możliwa jest także praca z wykorzystaniem sygnału GPS w połączeniu z aplikacją GEOCONTROL, gdzie wysiew jest na uwrociach włączany/wyłączany automatycznie.

Łatwa obsługa dzięki elektronice ISOBUS

Wersja oprogramowania e-com jest w pełni kompatybilna z systemem ISOBUS, co umożliwia podłączenie siewnika e-drill maxi plus do dowolnego ciągnika wyposażonego w gniazdo i terminal ISOBUS w celu uzyskania pełnej funkcjonalności maszyny wykorzystując własny terminal ciągnika.

Alternatywnie, dla ciągników bez standardu ISOBUS można użyć komputera IsoMatch Tellus PRO lub IsoMatch Tellus GO firmy Kverneland. Oba terminale są w pełni kompatybilne z systemem ISOBUS.

Źródło: Kverneland

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.