Nowe rozmiary rolniczych opon MICHELIN CerexBib

W odpowiedzi na rosnące potrzeby i wymagania rolników Michelin wprowadził dwa nowe rozmiary opon MICHELIN CerexBib: IF 800/70 R 38 CFO oraz IF 900/60 R 38 CFO. Dzięki wykorzystaniu technologii MICHELIN Ultraflex opony chronią glebę podczas pracy maszyn rolniczych, zapewniając przy tym zwiększoną nośność.

Opona MICHELIN CerexBib została stworzona we współpracy z Claas, światowym liderem w produkcji kombajnów. Dzięki kooperacji dwóch firm zajmujących czołowe miejsce w swoich branżach opracowano oponę, która pozwala na zwiększenie wydajności upraw, ogranicza ugniatanie gleby, oferuje większą nośność oraz pozwala na poruszanie się maszyn rolniczych po zwykłych drogach. Nowe rozmiary wprowadzone na rynek to IF 800/70 R 38 CFO oraz IF 900/60 R 38 CFO . Opony te zostały już zaaprobowane przez największych producentów sprzętu rolniczego, takich jak John Deere, Case, New Holland, Claas oraz Laverda i dopasowane do ich oferty na nadchodzący sezon.

Przełomowa technologia MICHELIN Ultraflex zastosowana w oponach MICHELIN CerexBib wykorzystuje nowe materiały i innowacyjny wzór bieżnika, aby chronić glebę i zapewnić lepszą nośność. Opony MICHELIN CerexBib, w porównaniu do innych opon, zapewniają zwiększoną nośność przy takim samym ciśnieniu, natomiast przy mniejszym ciśnieniu gwarantują niezmienioną nośność. Dzięki temu MICHELIN CerexBib to jedyna na rynku opona do kombajnów, która może być eksploatowana przy ciśnieniu nie przekraczającym 2 barów.

Zmniejszając ugniatanie gleby, jakie zazwyczaj powodują kombajny, opony MICHELIN CerexBib umożliwiają skuteczną cyrkulację wody i powietrza na uprawianym polu, jednolity wzrost plonów, a także ochronę zbiorów. Większy obszar kontaktu z glebą i obniżone ciśnienie zmniejszają głębokość kolein oraz zwiększają przyczepność zarówno na mokrym, jak i suchym podłożu, co pozwala na oszczędność czasu i paliwa. Takie rozwiązania umożliwiają zastosowanie współczesnych technik uprawy, jak na przykład zasiew bezpośredni. Zmniejszone ugniatanie w połączeniu z możliwością zastosowania wydajniejszych maszyn pozwalają uzyskać większe plony, a co za tym idzie i zyski.

Opony do maszyn rolniczych powinny uginać się na tyle, by zagwarantować właściwą nośność bez nadmiernej ingerencji w podłoże i ubijania gleby. Technologia MICHELIN Ultraflex gwarantuje, że opony Michelin do maszyn rolniczych mają najwyższy z dostępnych na rynku współczynnik ugięcia, zachowując przy tym pełną wytrzymałość i trwałość bieżnika. Opony MICHELIN CerexBib zapewniają większy komfort pracy w polu, a także poruszania się po drogach publicznych i na dłuższych odcinkach.

MICHELIN CerexBib to także pierwsza opona, która może być używana zarówno na przedniej, jak i na tylnej osi kombajnu. Dodatkowo specjalna mieszanka gumowa zmniejsza o 25% nagrzewanie się opony. Ponadto opony MICHELIN CerexBib są o 15% węższe niż opony dostępne obecnie na rynku przy jednoczesnej zwiększonej nośności. Dzięki temu producenci mają możliwość konstruowania większych maszyn, nie przekraczając progu 3,5 metra szerokości. To istotny czynnik także z punktu widzenia poruszania się kombajnów na drogach publicznych.

Informacje o firmie
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 18 różnych krajach. www.michelin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności