fbpx

Nowe preparaty mikrobiologiczne MOCbackter F i MOCbackter F plus

Wysoki postęp chemizacji w rolnictwie, stosowanie wielu upraw w ciągu sezonu wegetacyjnego oraz sukcesywne wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rynku, zmusza rolników do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Istotna jest także rosnąca świadomość konsumentów poszukujących zdrowej żywności, wyprodukowanej przy użyciu jak najmniejszej ilości środków chemicznych.

Wychodząc naprzeciw problemom współczesnych rolników, firma Osadkowski SA wprowadza na rynek przełomową technologię. Stanowi alternatywną metodę intensyfikacji produkcji i zapewnia wzrost zdrowotności plonu przy równoczesnym minimalizowaniu stosowania środków chemicznych. MOCbackter F i MOCbackter F plus, to preparaty mikrobiologiczne do stosowania w uprawach zbóż w celu higienizacji środowiska. Zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie roślin odpowiednimi kulturami bakterii, wyizolowanymi ze środowiska naturalnego.

Samasz loteria - baner

Aby potwierdzić skuteczność działania technologii MOCbackter F, po zakończeniu z sukcesem testów laboratoryjnych przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt doświadczeń polowych w wybranych gospodarstwach na terenie całej Polski. Na blisko 200 ha uprawiano większość rodzajów zbóż z zastosowaniem tej innowacyjnej metody. Wyniki testów były jednoznaczne: preparaty mikrobiologiczne MOCbackter F i MOCbackter F Plus zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie środowiska wzrostu roślin odpowiednimi kulturami bakterii. Zawarte w obu preparatach szczepy bakterii przyczyniają się do poprawy wigoru roślin, ich wzrostu wegetatywnego i generatywnego oraz pozytywnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego. Przekłada się to na lepsze odżywienie roślin, dzięki czemu możemy nie tylko przeciwdziałać skutkom suszy ale także osiągać wolne od patogenów, optymalne plony o wysokich parametrach jakościowych ziarna.

Więcej informacji na www.osadkowski.pl

Informacja prasowa: Osadkowski S.A.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.