fbpx
Strona głównaTechnikaNowe możliwości pielników Steketee

Nowe możliwości pielników Steketee

Firma Lemken rozszerzyła właśnie możliwości pielników Steketee o pielęgnację upraw w redlinach, takich jak ziemniaki czy marchew.  

W ostatnich latach gospodarstwa uprawiające rośliny redlinowe stanęły przed pozornie nierozwiązywalnym problemem: coraz więcej herbicydów jest zakazanych, a rynek domaga się teraz jak największej ilości żywności wolnej od chemikaliów.

Jednocześnie utrzymanie upraw w redlinach wolnych od chwastów było prawie niemożliwe dla rolników bez stosowania agrochemikaliów. Obecnie zaś Steketee EC-Ridger od Lemkena oferuje nowoczesne rozwiązanie tego problemu. Osprzęt zaprojektowany dla rozstawu rzędów 75 cm pracuje w trzech etapach. Tarcze kopiące niezawodnie tną chwasty na górze i po bokach redliny, sprężyste zęby rozluźniają przestrzenie między redlinami, a na koniec korpusy redlin przywracają redlinę do pożądanego kształtu. Maszyna jest obecnie dostępna w trzech wariantach:

  • EC-Ridger 5 ma lekkie podstawowe elementy do usuwania chwastów z wierzchołków i boków redlin. Może być montowany z przodu lub z tyłu i nadaje się do stosowania na lekkich glebach oraz przy mniejszych uprawach, które wymagają niewielkiego obsypywania.
  • EC-Ridger 7 jest montowany z tyłu i wyposażony w element opielający TRS, który szczególnie dobrze nadaje się do pracy w trudnych warunkach. Można dodać osłonę liści, aby zapobiec uszkodzeniu lub zakopaniu upraw, gdy narzędzie pracuje po bokach i odbudowuje redliny. Korpusy obsypujące można zastąpić talerzami obsypującymi do stosowania na lekkich glebach. W przypadku trudniejszych warunków można dodać głębosz.
  • EC-Ridger 9 jest również montowany z tyłu. Obejmuje szereg modułów narzędziowych, które można wykorzystać do dostosowania maszyny do zmieniających się warunków i różnych etapów wzrostu upraw. Dostępny jest moduł z nożami do pielenia na redlinach oraz moduł z tarczami do pielenia do pracy między redlinami. Koła regulacji głębokości zapewniają, że oba elementy zachowują precyzyjną głębokość roboczą. Uzupełniające narzędzia w asortymencie obejmują zęby sprężynowe, talerze obsypujące i lemiesze obsypujące. System szybkiej wymiany ułatwia wymianę poszczególnych elementów. W razie potrzeby można również dodać do systemu głębosz.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.