Nowe modele rozsiewaczy MX i MS

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rolników na rozsiewacz nawozów o pojemności 1000 l, UNIA przygotowała nowy model maszyny o oznaczeniu MX 1000. Jest to uzupełnienie linii rozsiewaczy MX, wyposażonych w szczelinowy system dozowania nawozu.

Standardowo maszyna jest wyposażona w zasuwy sterowane hydraulicznie. Za dopłatą dostępny jest zawór umożliwiający sterowanie niezależne lewej i prawej strony (podpinany pod jedno złącze hydrauliki zewnętrznej ciągnika). Elementy rozsiewające są wykonane ze stali nierdzewnej, a opcjonalnie z kwasówki może być wykonany także zbiornik nawozowy. W opcji dostępna jest także plandeka ze stelażem, otwierana za pomocą wygodnej w obsłudze dźwigni.

Do wysiewu granicznego oferowana jest tarcza skrajna lub rozwiązanie bardziej zaawansowane i wygodniejsze w obsłudze – limiter unoszony mechanicznie.

Nowością w ofercie marki UNIA jest także mniejszy rozsiewacz, MS 700, którego zbiornik mieści 730 l nawozu. Uzupełnia on lukę pomiędzy modelem MS 500 ze zbiornikiem o

pojemności 500 l a większą maszyną – MX 850. Zasuwy rozsiewacza MS 700 standardowo są obsługiwane mechanicznie, za pomocą dźwigni, zaś opcjonalnie rozsiewacz może zostać wyposażony w siłowniki hydrauliczne oraz zawór niezależnego sterowania lewą i prawą zasuwą. Tarcza do wysiewu skrajnego oraz plandeka umożliwiająca kontynuację pracy nawet podczas wystąpienia opadów atmosferycznych to elementy wyposażenia dodatkowego.

Źródło: UNIA