fbpx
Strona głównaPozostałeNowe, mniejsze modele Valtry serii N

Nowe, mniejsze modele Valtry serii N

Valtra poszerza ofertę ciągników serii N, wprowadzając nowe modele o mocy poniżej 100 KM. Będą to dwa modele: N82 i N92, z których drugi w przyszłości zastąpi model N91. Moc ciągników N82 i N92 wynosi odpowiednio 88 i 101 KM (wg ISO 14396). Ciągniki z nowej serii będą dostępne na polskim rynku w 2008 roku.

Mocne ciągniki N92 i N82 występują w wersji HiTech z elektrohydraulicznie sterowaną przekładnią nawrotną oraz z trzystopniowym, programowalnym układem PowerShift. Klientom gustującym w prostszych rozwiązaniach, oferowane będą ciągniki serii A o podobnym zakresie mocy.

Przestronna kabina nowych ciągników N82 i N92 jest identyczna jak w większych modelach serii N. Wykorzystanie maski ciągnika z serii A zapewnia lepszą widoczność niż w większych modelach serii N. Nowe mniejsze ciągniki serii N są niezrównanie zwinne dzięki zmniejszeniu rozstawu osi do 2535 mm. To jest o 33 mm mniej niż w większych modelach N, są również lżejsze o ok. 200 kg. Zredukowano masę przedniej osi, co czyni nową serię idealną do prac z ładowaczem czołowym. Zalecane są ładowacze Valtra – V35 i V45. Opcjonalnie dostępny jest również przedni TUZ i WOM.

Udźwig podnośnika to 40 kN, wydatek układu hydraulicznego 73 I/min, a udźwig przedniego Tuz 25 kN. Do prac leśnych ciągnik opcjonalnie wyposażony może być w kabinę leśną, pedał gazu z tyłu kabiny oraz stalowy zbiornik paliwa. Tradycyjnie sprzęgło hydrokinetyczne HiTroll również jest dostępne jako opcja. Ciągniki te są więc dobrą ofertą zarówno do pracy w gospodarstwach hodowlanych, pracy z ładowaczem czołowym jak i prac leśnych i usług komunalnych.

Nowe elementy wyposażenia dostępne są także w większych ciągnikach serii N, czyli N101 i N141. Automatyczna klimatyzacja dostępna jest w modelach HiTech i Advance. Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne oraz Xenonowe reflektory robocze również są dostępne jako opcja. Dodatkowo można zamówić filtr powietrza kabiny o zwiększonej przepustowości lub filtr z wkładem z węgla aktywnego.

<opr. MS
Wrp.pl
źródło: Valtra

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.