Nowe, mniejsze modele Valtry serii N

Valtra poszerza ofertę ciągników serii N, wprowadzając nowe modele o mocy poniżej 100 KM. Będą to dwa modele: N82 i N92, z których drugi w przyszłości zastąpi model N91. Moc ciągników N82 i N92 wynosi odpowiednio 88 i 101 KM (wg ISO 14396). Ciągniki z nowej serii będą dostępne na polskim rynku w 2008 roku.

Mocne ciągniki N92 i N82 występują w wersji HiTech z elektrohydraulicznie sterowaną przekładnią nawrotną oraz z trzystopniowym, programowalnym układem PowerShift. Klientom gustującym w prostszych rozwiązaniach, oferowane będą ciągniki serii A o podobnym zakresie mocy.

Przestronna kabina nowych ciągników N82 i N92 jest identyczna jak w większych modelach serii N. Wykorzystanie maski ciągnika z serii A zapewnia lepszą widoczność niż w większych modelach serii N. Nowe mniejsze ciągniki serii N są niezrównanie zwinne dzięki zmniejszeniu rozstawu osi do 2535 mm. To jest o 33 mm mniej niż w większych modelach N, są również lżejsze o ok. 200 kg. Zredukowano masę przedniej osi, co czyni nową serię idealną do prac z ładowaczem czołowym. Zalecane są ładowacze Valtra – V35 i V45. Opcjonalnie dostępny jest również przedni TUZ i WOM.

Udźwig podnośnika to 40 kN, wydatek układu hydraulicznego 73 I/min, a udźwig przedniego Tuz 25 kN. Do prac leśnych ciągnik opcjonalnie wyposażony może być w kabinę leśną, pedał gazu z tyłu kabiny oraz stalowy zbiornik paliwa. Tradycyjnie sprzęgło hydrokinetyczne HiTroll również jest dostępne jako opcja. Ciągniki te są więc dobrą ofertą zarówno do pracy w gospodarstwach hodowlanych, pracy z ładowaczem czołowym jak i prac leśnych i usług komunalnych.

Nowe elementy wyposażenia dostępne są także w większych ciągnikach serii N, czyli N101 i N141. Automatyczna klimatyzacja dostępna jest w modelach HiTech i Advance. Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne oraz Xenonowe reflektory robocze również są dostępne jako opcja. Dodatkowo można zamówić filtr powietrza kabiny o zwiększonej przepustowości lub filtr z wkładem z węgla aktywnego.

<opr. MS
Wrp.pl
źródło: Valtra

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj