Nowe mieszadła i pompy do gnojowicy od Pichon

Pichon, podczas francuskich targów SIMA 2015, zaprezentował dwa nowe modele mieszadeł i pomp do gnojowicy.

Obecnie na rynku jest dostępnych osiem modeli w dwóch gamach mieszadeł i pomp o długości od 4,5 do 1,5 metrów. Ocynkowane, nowe modele: B-Mix oraz BP-Mix prezentują nowy projekt. Koncepcja przekształconej obudowy umożliwia wydzielenie mieszalnika o odpowiednich długościach do różnych elementów osłonowych. Śruby mogą być wybierane spośród średnicy o 600 lub 700 mm a wysokość pomiędzy 600 i 800 mm. 

Nowa gama mieszadeł pompujących BP-Mix integruje odśrodkowy układ pompowy wyposażony w łopatki i przekładane ostrze inspirowane wielofunkcyjnymi beczkowozami „FlowMaster”. Odpływ mieszanej gnojowicy jest wysłany przez 200 mm kanał do działka, które jest sterowane hydraulicznie, dzięki czemu można nim obracać, wystawiać w górę i w dół. Został on stworzony specjalnie dla dużych zbiorników, może służyć:

napełnianiu wozów asenizacyjnych i innych cystern transportowych, 

mieszaniu w dużych basenach z szambem,

przelewaniu płynów.

Miksery BP-MIX przesuwają granicę niemożliwego odpływu z 7 tys. l/min do 10 tys. l/min

Pichon oferuje swoim klientom możliwość wyboru indywidualnego wyposażenia sprzętu w zależności od swoich potrzeb. Lista funkcji i opcji jest tak samo ważna, jak wielkość śmigła (czy jest to wersja pompująca czy napełniająca), system ochrony dla plastikowych zbiorników, scentralizowane smarowanie (od B-Mix/BP-Mix 65 – serie kolejne), zestaw transportowy.