Nowe logo dla produktów ekologicznych

Komisja Europejska oficjalnie ogłosiła zwycięzcę konkursu na logo dla produktów ekologicznych UE. Zwycięzcą internetowego głosowania został Dusan Milenkovic, student z Niemiec. Od 1 lipca 2010 r. umieszczenie ekologicznego logo UE będzie obowiązywało na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, które zostały wyprodukowane w UE.

Logo zostało wybrane w wyniku ogólnoeuropejskiego konkursu, w którym mogli wziąć udział studenci szkół i akademii sztuk pięknych. Międzynarodowe jury wybrało logo spośród prawie 3 500 projektów. Trzy najlepsze prace zostały umieszczone na specjalnej stronie internetowej i poddane głosowaniu online, które zakończyło się 31 stycznia br. Konkurs cieszył się niebywałą popularnością. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach w głosowaniu wzięło udział ok. 130 tys. osób. 63 proc. wszystkich głosów zdobył projekt Dusana Milenkovica, studenta z Niemiec. Tym samym zaprojektowany przez niego symbol w postaci liścia zbudowanego z eurogwiazd na jasno zielonym tle, stanie się unijnym znakiem produktów ekologicznych.

W związku z tym, w najbliższych tygodniach zostanie zmienione rozporządzenie w sprawie rolnictwa ekologicznego, tak by umożliwić wprowadzenie nowego logo. Symbol powinien od 1 lipca tego roku znaleźć się na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, które zostały wyprodukowane w państwach Unii Europejskiej. Nie będzie ono obowiązkowe dla produktów importowanych. Obok nowego loga nadal będzie można umieszczać inne regionalne, krajowe lub producenckie oznaczenia.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w lipcu br., w Brukseli. Trzej zwycięzcy otrzymają wygrane pieniężne w wysokości 6 000, 3 500 i 2 500 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności