Nowe, lepsze ciągniki Proxima od Zetora

Zetor przy okazji otwarcia nowej siedziby w Polsce po raz pierwszy przedstawił nową zmodernizowaną linię modelową ciągników Proxima.

Trzy nowe modele PROXIMA marki ZETOR to ciągniki o mocy od 80 do 120 KM. PROXIMA CL oferuje moc od 80 do 100 koni i podstawową mechaniczną rewersyjną skrzynię biegów 12+12. W ofercie znajduje się również wersja z biegami pełzającymi 20+4 lub podstawowa skrzynia biegów 10+2. W przypadku PROXIMY GP klient uzyskuje moc od 80 do 110 koni oraz mechaniczną rewersyjną skrzynię biegów z dwustopniowym wzmacniaczem momentu. Model PROXIMA HS oferuje moce od 80 do 120 koni oraz skrzynię biegów z trzykrotnym wzmacniaczem momentu i hydraulicznym rewersem.

W maszynach o mocy od 90 koni klienci otrzymują silniki spełniające normy emisji STAGE IV, z kole PROXIMY z oznaczeniem 80 spełniają wymagania emisyjne STAGE IIIB.

Czterocylindrowy silnik ZETOR nadal zapewnia klientom to, do czego są przyzwyczajeni – proste rozwiązania, niskie wymagania dotyczące obsługi, oraz niskie koszty eksploatacji. Rozwiązanie zapewniające spełnienie normy emisyjnej STAGE IV jest identyczne z systemem przedstawionym w linii modelowej FORTERRA. Chodzi o kombinację technologii katalizatora DOC (dieslowy katalizator oksydacyjny), aktywnego filtra DPF (filtr cząstek stałych) i systemu SCR (selektywna redukcja katalityczna). Zaletą silników ZETOR jest również to, że w porównaniu z konkurencją mają prostą konstrukcję bez zbędnej elektroniki.

Efektywność jest jednym z podstawowych filarów marki ZETOR. W ramach rozwoju kładziemy duży nacisk na to, abyśmy oferowali klientom zawsze najefektywniejsze rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić im czas i pieniądze. Według niezależnych testów ten typ silnika zapewnia oszczędność paliwa rzędu 15–20 – mówi Robert Todt, dyrektor działu sprzedaży i marketingu.

W ramach modernizacji kładziono nacisk również na ergonomię i wygodę użytkowników maszyn. Kabina jest nadal przestronna, obsługa maszyny ma do dyspozycji, doszło do zmiany Maszyny posiadają większe lusterka wsteczne, nową tablicę przyrządów oraz inne niż wcześniej rozmieszczenie reflektorów w celu zoptymalizowania oświetlonej powierzchni podczas pracy w nocy.

Produkcja linii modelowej PROXIMA zostanie uruchomiona na przełomie bieżącego i przyszłego roku. Klienci mogą zamawiać zmodernizowane maszyny u autoryzowanych sprzedawców marki ZETOR już teraz. Pierwsze maszyny będą dostarczane klientom na początku 2017 roku. Więcej informacji o ciągnikach PROXIMA można znaleźć na stronach internetowych, lub u najbliższego autoryzowanego sprzedawcy.

Wprowadzenie na rynek nowej linii modelowej PROXIMA miało miejsce w Polsce przy okazji otwarcia nowej siedziby firmy ZETOR POLSKA Sp. z o.o. Dla gości był przygotowany bogaty program towarzyszący, który przedstawił 70-letnią historię marki ZETOR i wskazał aktualny kierunek rozwoju i przyszłość firmy.

Głównym motywem podjęcia decyzji o budowie siedziby była poprawa jakości i komfortu usług oferowanych klientom i partnerom. Prezentacja maszyn, możliwość ich wypróbowania na miejscu podczas pracy, zaplecze serwisowe, magazyn części zamiennych, magazyn ciągników, ale również powierzchnia wystawowa, to wszystko w jednym miejscu umożliwia nam zajmowanie się klientami i partnerami na 100%, przedstawianie im marki ZETOR pod wszystkimi kątami i dokładnie tak, jak tego oczekują – mówi Arkadiusz Fulek, dyrektor ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

Na powierzchni 3 ha znajduje się magazyn nowych ciągników, wybudowano też powierzchnię wystawową, gdzie klient może się zapoznać z historią marki, jak również ze współczesnymi i historycznymi ciągnikami. Do dyspozycji jest też zewnętrzny tor oraz teren do testowania i wypróbowywania konkretnych maszyn. Jest tu kilka sal konferencyjnych do prowadzenia spotkań i rozmów handlowych, zaplecze serwisowe i magazyn części zamiennych, sklep z częściami zamiennymi, przedmiotami reklamowymi i gadżetami z portfela marki ZETOR.

W tym roku marka ZETOR obchodzi 70 lat od czasu jej powstania. W czasie swojego istnienia sprzedała ponad 1,3 miliona ciągników w 136 krajach. Firma ZETOR POLSKA Sp. z. o.o. działa na polskim rynku od 1995 roku. W swojej historii firma sprzedała dziesiątki tysięcy maszyn i od dawna znajduje się w czołówce dystrybutorów ciągników w Polsce.

zetor_2_11_2

Źródło: ZETOR