Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach

Firma Agrifac jest producentem opryskiwaczy rolniczych, kombajnów do zbioru buraków cukrowych oraz sprzętu do czyszczenia drenów. Agrifac wprowadza nową serię maszyn Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus.

Szczególne warunki wymagają szczególnych rozwiązań
Kombajny samobieżne Agrifac znane są z tego, że potrafią ciężko pracować". Radzą sobie ze zbiorem buraków nawet w najtrudniejszych warunkach. Susza, śnieg, błoto – dla kombajnów do zbioru buraków Agrifac to nie czyni żadnej różnicy. Samobieżny kombajn do zbioru buraków firmy Agrifac jest ofertą dla plantatorów buraków, którzy nie chcą używać maszyn o dużym nacisku na podłoże i którym nie zależy na dużej pojemności zbiornika.

Większa powierzchnia, mniejszy nacisk na podłoże
Maszyny Big Six są wyposażone w 6 szerokich kół w celu optymalnego rozłożenia obciążenia i mniejszego nacisku na podłoże. Maszyny Quatro mają normalnie 4 koła. Aby zapewnić jeszcze lepsze wyważenie ogławiacza i wyorywacza, maszyny Quatro można wyposażyć w system gąsienicowy na przedniej osi: Quatro OptiTrackPlus.
System gąsienicowy Quatro ma 760 mm szerokości i 2250 mm długości. System gąsienicowy mocowany jest w miejsce przednich kół, bezpośrednio na osiach, dzięki czemu sterowanie pojazdem nie ulega zmianie. Dzięki specjalnej ramie punkt obrotu systemu gąsienicowego jest możliwie najniższy. Zapobiega to przechyłowi gąsienic wywołanemu trakcją. W ten sposób obciążenie jest równomiernie rozłożone na całej powierzchni gąsienic. Duża powierzchnia styku zapewnia nie tylko optymalne rozłożenie obciążenia, ale pozwala także na zbiór buraków w trudnych warunkach.
Quatro OptiTrackPlus: przegląd zalet:
1. Lekka maszyna pozwalająca na zbiór buraków w niemal każdych warunkach
2. Poziomo ułożone gąsienice zapewniają stałą trakcję 3. Optymalna trakcja na każdej nawierzchni we wszystkich warunkach 4. Mniejszy nacisk na podłoże i mniejsze szkody w strukturze gleby
5. Szybszy dostęp do gleb nie zapewniających dobrej nośności (np. gleb torfowych)

Parametry techniczne

Szerokość robocza

6-rzędowy 45 lub 50 cm (18” lub 20”)

System zbioru

ExcenterPlus lemieszowy – RotoLiftPlus kołowy

Gwiazdy sitowe I stopnia

2 x 1550 mm

Gwiazdy sitowe II stopnia

3 x 1550 mm

Elewator

1000 m

Zasobnik

12-tonowy, ok. 18 m3

Taśma rozładunkowa

1200 mm

Silnik

Deutz, 6 cylindrów 300 kW (408 KM)

OptiTrackPlus gąsienicami

760 mm * 2250 mm

Opony tylne

710/45 R26,5

Masa

ok. 21 ton