fbpx

Nowe kwoty dochodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń z KRUS

Z dniem 1 września zmieniły się kwoty miesięcznego przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych wypłacanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kwoty te mają związek z ogłoszeniem przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za II kwartał 2021 roku, które wyniosło 5 504 zł 52 gr i ogłaszane są przez prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Samasz loteria - baner

Od 1 września 2021 r. kwoty przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:

  • 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia tj. 3 853 zł 20 gr,
  • 130% tego wynagrodzenia, tj. 7 155 zł 90 gr.

Źródło: KRUS

 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. Podatki tylko nie płacą kościoły zamknąć wszystkie kościoły i zabrać im te majątki co sobie przywłaszczyli bezprawnie oraz zabrać te emerytury księdzom  te kościoły  robią pranie mózgu ludziom a rząd im jeszcz grube miljardy daje z naszych podatków!!!!!!!!!!!!!!!
    Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!!

    PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość tego my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .
    W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.