fbpx

Nowe kombajny zbożowe C7000 DEUTZ-FAHR

Dokładnie rok od wprowadzenia na rynek serii C9000, DEUTZ-FAHR prezentuje na targach Innov-Agri kolejne nowości w gamie kombajnów zbożowych: Serię C7000. Każdy, nawet najdrobniejszy podzespół kombajnów nowej generacji został opracowany z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności i uniwersalności – cech tak ważnych w maszynach tego rodzaju.

Wszystkie komponenty zaprojektowano z myślą o niezrównanej niezawodności i trwałości.

Baner Syngenta

Gama obejmuje cztery modele do prac na płaskim terenie: pięcio-klawiszowe modele C7205 i C7205 TS oraz sześcio-klawiszowe C7206 i C7206 TS. Jednocześnie dostępne są modele C7205 TSB i C7206 TSB, wyposażone w system automatycznej kompensacji nachylenia terenu, zaprojektowane do prac na pochyłym terenie. Kombajny w wersji Balance, gwarantują utrzymuje maszyny w poziomie na zboczach o nachyleniu poprzecznym do 20% i wzdłużnym do 6%. Układ współpracuje z funkcją automatycznego położeniem hedera, dzięki czemu zapewnia najwyższą wydajność w każdym terenie, całkowite bezpieczeństwo oraz dokonały komfort pracy operatora.

Silniki DEUTZ TCD L6 T4i o mocy 246 kW (334 KM) i pojemności 7,8 litra w kombajnach sześcio-klawiszowych C7206 i C7206TS, oraz jednostki DEUTZ TCD L6 T4I o pojemności 6,1 litrów i mocy 211 kW (287 KM) w modelu C7205TS oraz mocy 184 kW (250 KM) w modelu C7205, zapewniają nie tylko doskonałe osiągi, ale również najniższe zużycie paliwa w swojej klasie. Silnik wykorzystuje technologię oczyszczania spalin SCR z płynem AdBlue oraz zaawansowany napęd podzespołów po dwóch stronach kombajnu.

Gama modeli C7000 została stworzona dla zwiększenia wydajności prac w gospodarstwach średnio- i wielkoobszarowych. Zaawansowana technologia ma na celu maksymalizowanie wydajności przez minimalizowanie czasu przestojów związanych z obsługą. Najważniejsze cechy kombajnów Serii C7000 to klepisko segmentowe, niezależny, elektryczny układ sterowania klepiskiem, duży bęben młócący, turbo-separator i duża powierzchnia separacji.
System młócący Maxi Crop z turboseparatorem pozwala na uzyskanie wysokich prędkości roboczych w trakcie prac polowych. Rozwiązanie to zapewnia doskonałą jakość i czystość ziarna oraz skuteczną separację słomy, nawet podczas zbiorów w trudnych warunkach.

Zbiorniki na ziarno o pojemności 9500 litrów w modelu C7206 i 8500 litrów w modelu C7205, zwiększa wydajność kombajnu, nawet podczas prac z szerokimi hederami. Modele Serii C7000 dostępne są z hederami o szerokościach roboczych do 9 m. Oferta obejmuje także hedery Varicrop o szerokościach 5,5 – 6,5 m oraz 7,5 m z regulowanym stołem w zakresie od 370 do 1070 mm.

Nowa konstrukcja podwozia oferuje dużą sztywność, co sprawia, że Seria C7000 jest idealnym rozwiązaniem do pracy nawet w najcięższym terenie. Nowe kombajny DEUTZ-FAHR wyposażono w przeprojektowaną oś tylną oraz możliwość zastosowania napędu na 4 koła z systemem antypoślizgowym Anti-Skid.    

Modele C7000 mogą zostać wyposażone w napęd gąsienicowy o szerokości 760 mm i długości całkowitej do 3,5 m. Wersje z gąsienicami posiadają homologację zezwalającą na jazdę po drogach publicznych z prędkością 25 km/h, dzięki czemu są gwarantują minimalne ugniatanie gleby, oferując jednocześnie szybkie przejazdy pomiędzy polami.

Stylistyka opracowana we współpracy z biurem projektowym Giugiaro Design wyróżnia nowe kombajny marki DEUTZ-FAHR na tle konkurentów. Dzięki nowoczesnej kabinie Commander Cab V operator może pracować z najwyższą wydajnością w trakcie długich dni w trakcie żniw. Otwierane do góry klapy (których konstrukcja nawiazuje do tych, zastosowanych we flagowym modelu C9000) to nie tylko wyjątkowy design, ale także dobry dostęp do przekładni i innych kluczowych podzespołów. Codzienne czynności obsługowe i konserwacyjne są szybkie i łatwe.

Wrp.pl/Deutz-Fahr

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.