Nowe inwestycje firmy Provimi

Firma Provimi – lider w dziedzinie produkcji pasz i żywienia zwierząt w Polsce dokonuje nowych inwestycji. W ostatnim czasie Zarząd firmy Provimi przedstawił nową strategię marketingową oraz wdrożył innowacyjne procesy inwestycyjne na terenie największych wytwórni w Polsce. Inwestycje są częścią planu rozwojowego polskich wytwórni, na który firma Provimi przeznaczy 50 milionów złotych.

Nowa strategia Provimi na lata 2011-2020
Z początkiem 2011 roku doszło do przekształcenia dotychczasowej organizacji sprzedaży regionalnej w sprzedaż gatunkową, podzieloną na trzy grupy: bydło, trzoda chlewna i drób. Taki podział to przede wszystkim zwiększenie skuteczności i efektywności operacyjnej firmy. Nowa strategia Provimi zbudowana została w oparciu o potrzeby zarówno drobnych, jak i dużych producentów oraz dostawców, a jej głównym celem jest utrzymanie pozycji lidera na rynku produkcji pasz i żywienia zwierząt w Polsce. Implementacja nowych rozwiązań pozwoli wzmocnić rentowność produkcji oraz wdrażać nowe programy żywienia zwierząt, które z kolei zwiększą opłacalność hodowli. Wierzę, że wypracowana przez nas strategia umocni pozycję Provimi jako niekwestionowanego lidera na rynku” – mówi Maciej Rybicki, Prezes Provimi Polska.

Lokalne inwestycje Provimi
Kolejnym etapem modernizacji firmy Provimi jest wdrożenie nowoczesnych systemów wspierających proces produkcji pasz w wytwórniach działających na terenie całego kraju. Najnowsze rozwiązania zapewnią zwiększenie możliwości logistycznych kluczowych wytwórni firmy Provimi w Białymstoku, Jarosławiu oraz Dobrzelinie. Dostosowując się do najnowszych standardów jakościowych, w Brzozowie, Świeciu i Jarosławiu dokonano wymiany programów sterujących produkcją, które zagwarantują jeszcze lepszą kontrolę procesów powstawania pasz. Odpowiedzią na ewaluację standardów produkcyjnych rynku drobiu, a w szczególności struktury pasz dla niosek, jest wdrożenie nowoczesnych mlewników o dużej wydajności, rozdrabniających pasze. Udoskonalenie i opracowywanie nowych rozwiązań w zakresie programów żywieniowych zwierząt to zadanie priorytetowe dla firmy Provimi. W ostatnim czasie wytwórnie zostały wyposażone w automatyczne sondy do pobierania prób oraz analizatory w bliskiej podczerwieni NIRS, dzięki którym weryfikacja pasz odbywa się już podczas procesu produkcyjnego.
W przypadku Provimi – firmy zajmującej pozycję lidera rynkowego dostęp do nowoczesnego, efektywnie działającego zaplecza technicznego jest niezbędny dla stałego unowocześniania produktów zgodnie ze światowymi wymogami rynku” – podkreśla Maciej Rybicki, prezes Provimi.

Innowacyjny program rozwoju pracowników
Nieustanny rozwój firmy to również zasługa ogromnego zasobu wiedzy i potencjału pracowników. Z myślą o młodych, ambitnych i kreatywnych pracownikach firma Provimi rozpoczęła realizację Programu Rozwoju Kadry z Wysokim Potencjałem. Program jest koncepcją kompleksowego rozwoju, która ma na celu gruntowne przygotowanie pracowników do samodzielnej realizacji strategicznych dla Provimi zadań. Program stwarza możliwość uczenia się od najlepszych, na kolejnych etapach rozwoju zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności