Nowe fungicydy i herbicyd w uprawie ziemniaka od Belchim Crop Protection

Belchim Crop Protection wypuszcza na rynek kolejne produkty. Wśród nowych rejestracji są dwa fungicydy i herbicyd do stosowania w uprawie ziemniaka.

Kunshi 625 WG to fungicyd do stosowania w uprawie ziemniaka. Użyte w nim substancje czynne to fluazynam i cymoksanil. Środek w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu powierzchownym i wgłębnym działa zapobiegawczo i interwencyjnie w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Zabezpiecza tez bulwy przed infekcją powodowaną przez sprawcę zarazy.
Drugim z fungicydów proponowanych przez Belchim jest Proxanil na bazie chlorowodorku propamokarbu i cymoksanilu. Koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą działa wgłębnie i układowo w ochronie ziemniaka przed zarazą ziemniaka. Środek przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego.

Herbicyd, który otrzymał rejestrację, to Proman 500 SC (metobromuron). Zwalcza on m.in. komosę, gwiazdnicę, przetacznik, rdest, gorczycę, samosiewy rzepaku, czy tobołki. Chwasty pobierają środek przez korzenie i liście. Proman 500 SC jest w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą. Najskuteczniej działa na jednoroczne chwasty dwuliścienne i niektóre jednoliścienne w uprawie ziemniaka.
Dodatkowo, firma trzymała również rozszerzenie rejestracji na jeden ze swoich środków – Lentagran 45 WP. Herbicydem można zwalczać jednoroczne chwasty dwuliścienne w uprawie ziół.

Renata Struzik, źródło: Belchim Crop Protection

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności