Nowe filary DuPont

DuPont zapowiada wiele zmian w najbliższym czasie. Firma zamierza wejść w nowe obszary działalności, jak rzepak i uprawy specjalistyczne oraz podnieść rolę insektycydów w swoim portfolio. Jak zapowiedział też Jacek Czernichowski, od tego roku Kierownik Działu Marketingu – nadchodzi era Roberta Albera”, który został nowym Country Managerem DuPont Polska.”

Szczegóły DuPont zaprezentował 15 października podczas konferencji, na której poznaliśmy też następcę Krzysztofa Golca – Roberta Albera, Włocha z Bolzano, rolnika z zamiłowania i wykształcenia. Krzysztof Golec od września awansował do Six Sigma Black Belt i zajmie się usprawnianiem zarządzania procesami w segmencie zboża i uprawy rolnicze w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).
Strategia rozwoju środków ochrony roślin DuPont w Polsce opiera się na 4 filarach. Pierwsze dwa bazują na tym, co już mamy, czyli herbicydy do zbóż i fungicydy do zbóż. Duży nacisk położymy na rzepak (3 filar) oraz uprawy specjalne, które są tym 4 filarem – zapowiada Robert Alber.
Innowacyjne technologie będą dotyczyły trzech grup: herbicydów, fungicydów oraz insektycydów/nematocydów i jak zapowiadają przedstawiciele DuPont, co roku 2 nowe produkty będą pojawiać się na naszym rynku.
Nowości w ofercie DuPont dotyczą: w zbożach – rejestracja fungicydu Wirtuoz® 520 EC w 2012 r.; oczekiwana rejestracja (IV kwartał 2012) herbicydu Finish® SX 40 SG. W rzepaku firma oczekuje na rejestrację (IV kwartał 2012) insektycydu Avaunt® 150 EC, a w kukurydzy – na rejestrację (również IV kwartał 2012) herbicydu Arigo® 51 WG.
Wirtuoz® 520 EC zastosowano na 140 tys. ha upraw zbóż w Polsce w 2011 roku – podkreślił Jacek Czernichowski. – Charakteryzuje się dużym spektrum zwalczanych chorób i zapewnia kontrolę fuzarioz w terminie T1 – co jest istotnym elementem technologii uprawy i ochrony zbóż. Polecana dawka to 1 l/ha – dodał. Na 2013 rok DuPont proponuje program ochrony pszenicy ozimej i pszenżyta: Wirtuoz® (w terminie T1) – Reveller® (w terminie T2), bez konieczności mieszania z innymi fungicydami. Oferta dostępna będzie również dla mniejszych gospodarstw, dzięki 1-litrowym opakowaniom.
Producenci kukurydzy otrzymają nowy herbicyd Arigo® 51 WG do powschodowego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych oraz chwastów dwuliściennych – kontynuował szef marketingu. – Wystarczy jeden zabieg, a trzy substancje aktywne preparatu, z różnych grup, zapewniają bardzo szerokie spektrum zwalczanych chwastów w szerokim zakresie stosowania, bo od 2 do 8 liści.
Planowane rejestracje DuPont na 2013 r. to w zbożach – fungicyd Abrusta® 210 SC (penthiopyrad/cyprokonazol), sprzedaż 2014; fungicyd Treoris® (penthiopyrad/chlorotalonil), sprzedaż 2014; herbicyd Concert® SX 44 SG (thifensulfuron/metsulfuron), sprzedaż 2014; odświeżony herbicyd Chisel® Nowy 51,6 WG, sprzedaż 2014 oraz herbicyd Gradio® 74,4 SG (MCPP/tribenuron). W rzepaku oczekiwana jest rejestracja herbicydu Slasa® 75 WG (ethametsulfuron). Uprawy specjalne to fungicyd Curzate® C Extra (cymoksanil/Cu) – do ziemniaków i warzyw oraz fungicyd Fontelis® 200 SC (penthiopyrad) do sadów (jabłonie). Do ochrony kukurydzy zapowiadany jest herbicyd Victus® 040 OD (nikosulfuron).
Imponująco wyglądają też plany na 2014 rok. W zbożach planowana jest rejestracja herbicydu Lexus® 50 WG (flupyrsulfuron), przeznaczonego do zwalczania chwastów w terminie jesiennym. W buraku cukrowym firma oczekuje rozszerzenia rejestracji dwóch fungicydów do zwalczania chwościka: Acanto® 250 SC (sprzedaż 2015) oraz Reveller® 280 SC. Również w rzepaku planowane jest rozszerzenie rejestracji fungicydu Reveller® 280 SC – do wiosennego zastosowania na Sclerotinia. W kukurydzy powinien pojawić się płynna formulacja herbicydu Collage® OD (nikosulfuron/thifensulfuron).

Szczegóły nowej oferty DuPont znajdziecie Państwo w kolejnych informacjach na stronach www.wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności