Nowe ciągniki wielozadaniowe John Deere

Ciągnik John Deere z serii 2R

Klienci, którzy chcą uzyskać większą wydajność bez obniżania komfortu pracy, docenią nową linię kompaktowych ciągników wielozadaniowych John Deere z serii 2R. Modele 2026R i 2036R mają zupełnie nową konstrukcję oraz mnóstwo innowacyjnych rozwiązań i do wyboru odpowiednio 26 lub 36 KM.


Model 2026R jest mniejszy i ma kompaktowe wymiary, dlatego nadaje się do pracy w ciaśniejszych miejscach. 2036R ma większą powierzchnię styku z podłożem i większy rozstaw kół, co w połączeniu z większą masą ciągnika zwiększa jego stabilność.

Oba modele zapewniają komfortową pracę operatora przy minimalnym zmęczeniu, dzięki ergonomicznie rozplanowanym elementom sterującym, odchylanej kierownicy i tempomatowi. Model 2036R posiada również fotel klasy Premium z zawieszeniem pneumatycznym. Oba ciągniki są dostępne z otwartym stanowiskiem operatora lub z kabiną, która uzupełnia korzyści oferowane przez stanowisko pracy operatora, zapewniając dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.

Nasi klienci poszukują wydajnych, wytrzymałych i łatwych w obsłudze rozwiązań, które pozwolą im wykonać więcej pracy w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku. Projektując nowe modele z serii 2R, skupiliśmy się na zwiększeniu stabilności i komfortu maszyny oraz ułatwieniu podłączania narzędzi –  mówi Jared Lowe, menadżer ds. marketingu kompaktowych ciągników wielozadaniowych John Deere.

Ciągniki serii 2R uzyskują lepsze osiągi dzięki kilku łatwym w obsłudze funkcjom. Model 2036R oferuje zupełnie nowy, unikalny w branży układ podnoszenia CommandCut, który umożliwia szybką i dokładną regulację wysokości koszenia za pomocą ruchu pokrętła i dźwigni. Układ ten umożliwia precyzyjne koszenie przy mniejszym zmęczeniu operatora podczas długich dni pracy.

Oba modele są wyposażone w pedały Twin Touch, które ułatwiają wybór prędkości i kierunku jazdy. Funkcja eThrottle umożliwia automatyczne zwiększanie lub zmniejszanie obrotów silnika zgodnie z potrzebą, a standardowy tempomat utrzymuje stałą prędkość jazdy. Kompaktowe ciągniki wielozadaniowe serii 2R posiadają całkowicie niezależne WOM, co umożliwia jednoczesne podłączanie narzędzi montowanych z przodu, pośrodku i z tyłu oraz łączenie ich w różnych kombinacjach, co zwiększa wszechstronność ciągnika. Montowane pośrodku agregaty koszące AutoConnect można łatwo podłączać i odłączać, co zwiększa wydajność pracy, a nowe ładowacze czołowe QuikAttach 120R i 220R zostały zaprojektowane specjalnie do serii 2R.

Dodatkowe korzyści zapewniają nowe, zaprojektowane i wyprodukowane przez John Deere przednie zaczepy TUZ, które są jednocześnie wytrzymałe i kompaktowe. Model 2036R posiada zawór elektrycznej blokady, aby operator mógł łatwo zablokować zaczep w położeniu transportowym za pomocą przełącznika.

Dłuższe okresy między wymianami oleju i lepszy dostęp do komory silnika ułatwiają wykonywanie konserwacji i przeglądów. Standardowe wskaźniki serwisowe informują operatora, kiedy wymagana jest konserwacja, na przykład kiedy należy wyczyścić lub wymienić filtr powietrza. Wskaźnik oleju został przeniesiony w bardziej dogodne miejsce, aby ułatwić operatorowi sprawdzanie poziomu oleju. Diagnostyka pokładowa i pakiet łączności Service ADVISOR™ umożliwia serwisantom szybkie i łatwe monitorowanie stanu maszyny.

Źródło: John Deere