Nowe centrum testowe CLAAS

Firma CLAAS znacząco zwiększa możliwości testowe dla rozwoju maszyn rolniczych, budując nowe Centrum w Harsewinkel. Całkowita inwestycja w nowe Centrum Testowe wyniesie ponad 15 milionów euro, a zakończenie jego budowy zostało zaplanowane na jesień 2018.

Dzięki nowemu centrum testowemu zostaną połączone laboratoria testowe w zakładzie w Harsewinkel, co pozwoli nam na zwiększenie naszych możliwości i jednocześnie obniżenie zależności naszych cykli doświadczalnych od harmonogramu żniw” – mówi Oliver Westphal, Kierownik Walidacji w firmie CLAAS.

Ośrodek testowy będzie w stanie symulować wiele różnych warunków klimatycznych spotykanych podczas zbiorów na całym świecie. Symulacje te pomagają inżynierom ocenić wydajność i niezawodność maszyn na wczesnym etapie ich rozwoju.

Nowy ośrodek zostanie wyposażony w elementy testowe dla kombajnów, sieczkarni i ciągników. – Specjalizujemy się wyłącznie w testowaniu funkcji i trwałości elementów w naszych maszynach. Stają się one coraz bardziej złożone, a jednocześnie muszą ustawowo spełniać coraz większą liczbę wymagań – wyjaśnia Westphal. – Nie sprawdzamy tutaj jakości przepływu zbiorów, istnieją inne ośrodki odpowiedzialne za tego typu badania.

Nowe centrum testowe będzie bardzo nowoczesne. Zamiast silników wysokoprężnych, używamy silników elektrycznych o mocy 300 kW do testowania elementów napędowych – dodaje Urlich Elfers, Kierownik Projektu odpowiedzialny za konstrukcję.

Nowe centrum testowe spełni także nowoczesne standardy efektywności energetycznej. Dla przykładu, proces odzyskiwania ciepła zostanie zainstalowany w systemach testowych, w wyniku czego w zimie nie będzie wymagany konwencjonalny system grzewczy, podczas gdy system wodny z wymiennikami ciepła zamontowanymi w ogrzewaniu podłogowym dostarczy chłodzenia latem.

Budynek będzie miał całkowitą powierzchnię około 8.000 m², z czego połowa zostanie wykorzystana do montażu, laboratoriów i rzeczywistych urządzeń badawczych. W sąsiedztwie tego obszaru będzie znajdować się ponad 200 stanowisk dla inżynierów i programistów, a także dodatkowe urządzenia zawierające techniczne systemy zaopatrzenia.

Źródło:  CLAAS