Nowe Centrum Szkoleniowe CLAAS już otwarte

9 maja odbyła się konferencja prasowa prezentująca nowopowstałe Centrum Szkoleniowe CLAAS w Niepruszewie. Inwestycję rozpoczęto 20 lipca 2015, a już 22 kwietnia 2016 obiekt został oddany do użytku.

Jesteśmy dzisiaj w przeddzień oficjalnego otwarcia i przeniesienia infrastruktury z poprzedniej lokalizacji i już widzimy, że korzyści będą ogromne – teraz mamy wszystko w jednym miejscu i pod jednym dachem. Istotne jest też to, że w jednym miejscu będziemy mieli również własną ekspozycję maszyn i wszystko będzie znajdowało się na jednym terenie, co z pewnością znacznie usprawni procesy logistyczne – mówił podczas konferencji Paweł Olech, dyrektor handlowy Claas Polska.

Class Polska w swojej szkoleniowej strategii stawia ogromny nacisk zarówno na treningi praktyczne, kursy dla operatorów maszyn rolniczych, jak i kształcenie z zakresu porównania maszyn firmy z maszynami producentów konkurencji. – Obiekt w swoim założeniu ma służyć szkoleniom, ale również może być z powodzeniem wykorzystywany na potrzeby wszelkich innych kursów i prezentacji przeprowadzanych dla klientów oraz ich kadr w odniesieniu do obsługi i użytkowania maszyn produkowanych przez naszą firmę – tłumaczył Paweł Olech.

Konstrukcja budynku składa się z profesjonalnie wyposażonych hal o łącznej powierzchni 1414 m² podzielonych na segmenty, a dzięki czterem osobnym pomieszczeniom, gdzie najmniejsze ma powierzchnię 60 m², a największe 100 m², odbywać się mogą jednocześnie cztery zupełnie różne treningi techniczne. Do dyspozycji Akademii jest również pole demonstracyjne o powierzchni 3,8 ha, które umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy i przeprowadzenie profesjonalnych treningów.

Latem bieżącego roku firma planuje zorganizować spotkanie dla klientów, którzy będą mogli bezpośrednio zapoznać się z nowym obiektem szkoleniowym.