fbpx
Strona głównaZwierzętaNowa wycena buhajów montbeliarde

Nowa wycena buhajów montbeliarde

Projekt edukacyjny POLgene o rasie montbeliarde udostępnia nowości rasy po lipcowej wycenie.

Już dziś hodowcy czystorasowych oraz krzyżówkowych montbeliardów mogą korzystać z 8 nowych i 6 dotychczas dostępnych w Polsce buhajów z numerem jeden na świecie URBANISTE (indeks ISU 175). W ramach projektu POLgene udostępnia aż 75 ze 100 czołowych buhajów rasy montbeliarde w Polsce. Wynikiem tego działania jest osiągnięcie postępu w produkcji mleka całej populacji rasy montbeliarde w Polsce aż o +1.034 kg mleka w 2008 roku w porównaniu z 2007 (dla przypomnienia najpopularniejsza w Polsce rasa HF wzrosła o +143 kg mleka, dane PFHBiPM 2008). Średnia produkcja populacji montbeliarde w 2008 roku w Polsce wyniosła 7.092 kg mleka + 4,08% tłuszczu, 3,51% białka, natomiast rasa HF 6.903 kg mleka z 4,14% tłuszczu i 3,33% białka.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.