Nowa wersja “Piątki dla zwierząt Kaczyńskiego” – proponowane zmiany ustawy o ochronie zwierząt – 12.10.2020

Premier Mateusz Morawiecki

Premier RP Mateusz Morawiecki oraz nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili zmiany w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Proponowane najważniejsze zmiany w ustawie o ochronie zwierząt:

  • Dopuszczalny ubój rytualny w przypadku drobiu,
  • Przesunięcie wejścia w życie przepisów dot. uboju rytualnego i farm futerkowych na 1.01.2022 r.
  • System odszkodowań dla branży rolniczej.
  • Zadania z zakresu ochrony zwierząt wykonywać będzie nowa wyspecjalizowana inspekcja.
  • Prawo do kontroli w gospodarstwach rolnych będą mieli wyłącznie eksperci inspekcji.

Zostanie powołana osobną ustawą jeśli trzeba będzie, bardzo szybko Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt” – poinformował Premier RP Mateusz Morawiecki.

Szanowni Państwo, jak doskonale wiecie ponad 70% społeczeństwa popiera zakaz hodowli zwierząt na futra. A większość społeczeństwa sprzeciwia się ubojowi rytualnemu. Z perspektywy naszego resortu te zmiany, które są proponowane, uwzględniają głosy rolników.” – zaznaczył minister rolnictwa Grzegorz Puda.

W bardzo wielu krajach UE już dzisiaj ubój rytualny jest zakazany lub de facto całkowicie zakazany. Humanitarne traktowanie zwierząt to nie jest ani ideologia lewicowa, ani ideologia prawicowa. To pewna zmiana, która jest na pewno zmiana cywilizacyjną, która dobrze świadczy o naszym społeczeństwie.”  – taką odpowiedź Premiera RP usłyszeliśmy podczas sesji pytań zadawanych przez dziennikarzy obecnych na konferencji.

Źródło: link do transmisji konferencji na Faceboooku: https://www.facebook.com/wiadomoscirolniczepolska/posts/3315335171883336

Michał KołodziejczakCzytaj także: “Wystraszyli się polskich rolników” – Michał Kołodziejczak odpowiada na nowe wersją “Piątki dla zwierząt Kaczyńskiego”

"Piątka Kaczyńskiego" Protesty rolników w Warszawie 30.09.2020Czytaj także: “Piątka Kaczyńskiego”: jutro (13.10.2020)  rolnicy znów wyjdą na ulice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności