Nowa siedziba Kärcher w Krakowie

W 20. roku działalności firmy Kärcher w Polsce, 17 czerwca 2013 dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby przy ulicy Stawowa 138. Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby byli obecni prezes zarządu Alfred Kärcher GmbH – Hartmut Jenner, Diter Grajer, prezes zarządu Kärcher Sp. z o.o. – Jacek Olko, przedstawiciel Rady Miasta Krakowa przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków Adam Migdała, przedstawiciele firm partnerskich oraz reprezentacje sponsorowanych przez Kärcher instytucji.

Otwarcie nowego budynku ma służyć wsparciu wprowadzonej w ostatnich latach nowej strategii koncernu Kärcher koncentrującej szczególną uwagę na Kliencie, na użytkowniku naszych urządzeń czy na zrozumieniu jego specyficznych potrzeb i rozwiązywaniu jego problemów. Budowie nowego budynku przyświecały idee zrównoważonego rozwoju. Budynek, jest ogrzewany i klimatyzowany z wykorzystaniem energii cieplnej z Ziemi. 
Cała uroczystość otwarcia przebiegała w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma Kärcher od początku działalności stawia na społeczną odpowiedzialność i zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych w zakładach produkcyjnych i w salonach sprzedaży. Myślenie ekologiczne widać zarówno w produktach Kärcher, jak i w wsparciu środowisk lokalnych. Głównym punktem uroczystości były wystawa Sztuki recyclingu, rzeźb młodych krakowskich twórców. Otwarcia wystawy Sztuka recyklingu dokonał artysta rzeźbiarz i pedagog, prorektor krakowskiej ASP prof. Jan Tutaj. Wystawa prezentowana była w obszernym warsztacie serwisowym Kärcher. Wystawie rzeźb towarzyszyła również ekspozycja wybranych ekologicznych urządzeń Kärcher, którą można było zwiedzić w rozległych pomieszczeniach pokazowych i szkoleniowych.
Końcowym punktem uroczystości były pokazy filmów o firmie Kärcher i jej działalności na świecie i w Polsce. Projekcja odbyła się przy dźwiękach kwartetu smyczkowego Cracovienne Quartet. W programie kwartetu można było usłyszeć – w pierwszej części „Eine kleine Nachtmusik”, W. A. Mozarta; w drugiej natomiast „Koncert na dwoje skrzypiec”, J. S. Bacha. 
www.karcher.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności