fbpx
Strona głównaTechnikaNowa przyczepa skorupowa Pronaru z wywrotem na boki

Nowa przyczepa skorupowa Pronaru z wywrotem na boki

Pronar stale rozwija swoją rodzinę przyczep skorupowych. Tegoroczny sezon przynosi ze sobą premierę dziesiątego modelu, oznaczonego jako T700M/1, który jest zdecydowanym krokiem naprzód z punktu widzenia funkcjonalności przyczep wielkogabarytowych. Użytkownicy pierwszych egzemplarzy zgodnie podkreślają, że na decyzję o zakupie miały wpływ przede wszystkim walory użytkowe maszyny.

Ten model to nasza ostatnia odpowiedź na rosnące oczekiwania przedsiębiorstw i rolników, którzy szukają rozwiązań nie tylko solidnych, ale i możliwie najbardziej funkcjonalnych – podkreśla Grzegorz Tomkowiak, kierownik Działu Krajowego Handlu Sprzętem Rolniczym w Pronarze. – Zdecydowanym krokiem naprzód w tę stronę są hydraulicznie domykane klapy boczne, w szczególności ułatwiające pracę posiadaczom niższych budynków. W ich wypadku inwestycja w taką przyczepę jest o wiele lepszą alternatywą niż przebudowa magazynów czy nieefektywne, wielokrotne wożenie mniejszą przyczepą. Jest to również pierwsza maszyna skorupowa o tak dużej ładowności z opcją trójstronnego wywrotu w naszej ofercie.

Przyczepa Pronar T700M, fot. materiały prasowe

Model T700M/ 1 to skorupowy tandem oparty na zawieszeniu z czterema resorami parabolicznymi, zapewniającymi odpowiedni poziom bezpieczeństwa i stabilności maszyny podczas transportu. Komfort przewozu zdecydowanie podnosi standardowo montowany amortyzowany dyszel, a możliwość regulacji wysokości cięgna pozwala na agregowanie maszyny z ciągnikami licznych marek. Przy dopuszczalnej masie całkowitej rzędu 24 t, przyczepa pozwala przewieźć prawie 16 ton materiału, którego maksymalna objętość, po zamontowaniu nadstaw może wynieść aż 35 m3.

Przyczepa Pronar T700M, fot. materiały prasowe

Dodatkowo doszczelniona i ryglowana tylna klapa jest otwierana oraz zamykana hydraulicznie, podobnie jak wspomniane już klapy boczne. Znajdują się one po prawej stronie maszyny, na którą standardowo można wywrócić skrzynię ładunkową pod kątem 35˚. Z kolei możliwość zamontowania kierowanej biernie osi skrętnej znacznie podnosi możliwości manewrowania przyczepą. Można w niej również opcjonalnie zamontować dwuprzewodową instalację pneumatyczną z automatycznym regulatorem siły hamowania (ALB).

Jednym z pierwszych posiadaczy T700M/1 w Polsce jest Waldemar Rynans z miejscowości Boćki (woj. podlaskie). Gospodaruje na 90 ha z nastawieniem na produkcję mleczną oraz uprawę zbóż, w tym kukurydzy i rzepaku.

Magazyny, w których przechowuję zboże są dość niskie, a dzięki zastosowaniu w przyczepie T700M/1 mechanizmu obustronnego wywrotu bocznego, mogę w nich bez problemu wysypywać zboże – podkreśla Waldemar Rynans. – Istotnym argumentem „za” była też pojemność, która ma istotne znaczenie w transporcie pasz objętościowych, w tym m.in. kukurydzy na kiszonkę. Zdecydowałem się też na zamontowanie wyposażenia dodatkowego – mechanizmu skrętnego tylnej osi. dzięki temu znacząco zwiększyła się łatwość manewrowania przyczepą w ciasnych przestrzeniach.

Przyczepa Pronar T700M, fot. materiały prasowe

Jak podkreśla gospodarz, przyczepa będzie „miała co robić” niemal każdego dnia roku. Od transportu zboża czy kukurydzy na kiszonkę, aż po jesienny obornik. Przyda się również do przewozu ziemi w pracach budowlanych, które właściciel rozpoczyna w związku z rozwojem gospodarstwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.