Nowa prasa do formowania bel od New Holland

Nowa prasa do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze Roll-Belt™ marki New Holland zapewnia zwiększenie wydajności nawet o 20% i gęstość bel większa o 5%. Z nową fertą firmy New Holland można będzie zapoznać się podczas najbliższej edycji AGRO SHOW w Bednarach.

Całkiem nowe prasy do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze Roll-Belt™ marki New Holland zastępują serię BR7000 i zapewniają zwiększenie wydajności nawet o 20% w porównaniu do tej gamy. Dostępne w wariantach o średnicy bel wynoszącej 1,5 i 1,8 metra, staną się domyślnym wyborem w przypadku dużych gospodarstw specjalizujących się w hodowli inwentarza żywego oraz prac związanych z uprawą i zbiorem pasz, siana oraz słomy. Firma New Holland, pionier w dziedzinie technologii formowania bel okrągłych, wyprodukowała ponad 225000 pras do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze, znanych ze swoich niezrównanych osiągów i cieszących się niebywałą popularnością w świecie rolników.
Prasa Roll-Belt daje możliwość dostosowania maszyny do indywidualnych wymogów w zakresie formowania bel. Standardowy wariant wirnika SuperFeed oraz profesjonalny wariant CropCutter umożliwiają formowanie bel na miarę potrzeb” – oświadczył Bob Hatz, Dyrektor ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za maszyny do zbioru siana i pasz. „Całkiem nowy mechanizm zbierający, podwójny system gęstości i projekt „niekończącego się” pasa przekładają się na znaczne zyski pod względem wydajności”.
Nowy mechanizm podbierający i podający
Mechanizm zbierający został zaprojektowany całkiem od nowa, aby zwiększyć wydajność zbioru pasz nawet o 20%. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy konfiguracjami 1,8 i 2-metrową. Standardowy mechanizm zbierający z listwą 4-zębową idealnie nadaje się do słomy. Przeznaczony do eksploatacji w trudnych warunkach 5-zębowy mechanizm ze wzmocnionymi zębami amortyzowanymi gumą, które charakteryzują się o 10% większą sztywnością boczną oraz pięciokrotnie dłuższą trwałością, zapewnia wydajność zbierania na trudnych, nierównych i kamienistych terenach, co uczyni je domyślnym wyborem w przypadku prac związanych ze zbiorem pasz roślinnych.
Nowa, opcjonalna rolka wspomagająca podawanie przenosi plon z mechanizmu zbierającego do wirnika, równocześnie łącząc przepływ plonu i dostosowując go do dokładnej szerokości komory belowania. 
Składane kółka samonastawne czynią przejście z konfiguracji transportowej na polową jeszcze prostszym. Kółka przesuwają się i można je zablokować w pozycji transportowej bez konieczności ich demontowania.
Opcje wirnika SuperFeed™ i CropCutter™
W celu zwiększenia elastyczności formowania bel teraz użytkownicy mają do wyboru standardowy wirnik SuperFeed™ opracowany przez firmę New Holland ze słynnymi palcami w kształcie litery „W”, którego średnica wynosząca 455 mm zapewnia dużą przepustowość w przypadku wszystkich zbiorów oraz wariant CropCutter gwarantujący bele o największej gęstości, z 15 wbudowanymi nożami zapewniającymi maksymalną efektywność rozdrabniania.
Technologia DropFloor
W napiętych okresach zbiorów i belowania konieczność zatrzymywania się w celu odblokowania zatkanych pras to utrata cennych sekund. W wyniku obszernych konsultacji z rolnikami firma New Holland wprowadziła funkcję „DropFloor”. Obsługiwana z wygodnego wnętrza kabiny, stanowi wyjątkowo praktyczne rozwiązanie: gdy duże porcje zbieranego materiału zablokują wirnik, podłoga po prostu się obniża, zapewniając dodatkową przestrzeń w strefie podawania, dzięki czemu formowanie bel jest nadal możliwe.
Bezszwowe, szerokie pasy
Prasa do formowania bel Roll-Belt posiada cztery pasy o szerokości 273 cm, zapobiegające kosztownym stratom, jak również charakteryzuje się udoskonalonym prowadzeniem. Większa stabilność pasa zapewnia szerszą powierzchnię kontaktu z plonem, co przekłada się na lepszą niezawodność i formowanie bel. Skonstruowane przy zastosowaniu wyjątkowo nowoczesnej technologii, pasy te są o wiele mocniejsze, gdyż nie posiadają połączeń. Eliminuje to rozciąganie i zapewnia formowanie jednorodnych bel. Ponadto struktura pasów została opracowana pod kątem ułatwiania czyszczenia i zapobiegania zatkaniu, dzięki czemu formowanie bel przebiega efektywniej.
Podwójny system hydrauliczny zagęszczania materiału
Dodanie drugiego cylindra hydraulicznego pozwoliło zwiększyć gęstość bel nawet o 5% w porównaniu do serii BR7000. System posiadający cylinder gęstości po dowolnej stronie komory zapewnia lepszą kontrolę gęstości, co idealnie się sprawdza w przypadku wszelkich prac, gdyż jednorodnie zagęszczone bele poprawiają fermentację, a tym samym walory odżywcze plonów przeznaczonych na pasze.
Większa elastyczność i wydajność owijania siatką i sznurkiem
Istnieje możliwość wyboru pomiędzy systemem zawijania w sam sznurek, samą siatkę oraz systemem łączonym w zależności od indywidualnych potrzeb. System rozmieszczania sznurka został zaprojektowany od nowa i teraz zastosowano w nim udoskonaloną, środkową rurkę obrotową z podwójnym sznurkiem, co zapewnia stały wzór owijania, pozwalający zachować kształt beli nawet podczas intensywnego przemieszczania. 
System owijania w siatkę typu „kaczy dziób” jest teraz bardziej zbliżony do rzeczywistej beli, co oznacza, że całkowite jej pokrycie zajmuje mniej czasu, a to pozwala jeszcze szybciej wykonać prace związane z belowaniem. W modelach zawijających bele w samą siatkę istnieje możliwość przechowywania do dwóch rolek dodatkowej siatki, gdyż z tyłu prasy znajduje się wygodny schowek, a druga rolka może być przechowywana nad rolką aktywną. Wiodący w branży system owijania w siatkę obecnie zmniejsza zapotrzebowanie mocy na owijanie oraz dodatkowo upraszcza sterowanie z ciągnika. 
Kompatybilność z magistralą ISOBUS
Prasa do belowania Roll-Belt jest całkowicie kompatybilna z magistralą ISOBUS, co umożliwia kontrolę za pomocą pojedynczego monitora. Oznacza to, że właściciele maszyny mają do wyboru super-obszerny kolorowy ekran dotykowy IntelliView IV lub dotychczasowy monitor używany w ciągniku. Zaawansowany monitor Bale Command™ Plus II jest standardowym wyposażeniem i umożliwia operatorom kontrolowanie nawet czterech wzorów owijania oraz zapamiętanie nawet 20 indywidualnych rejestrów licznika bel, co stanowi idealne rozwiązanie w przypadku pracowników i podwykonawców. Awangardowy kolorowy ekran dotykowy IntelliView™ III pozwala dogodnie zarządzać prasą do formowania bel, gdyż wszystkie elementy sterownicze znajdują się w zasięgu dłoni, a obszerniejszy wyświetlacz ułatwia konfigurację maszyny.
Stylizacja poprawia sprawność i bezpieczeństwo
Podczas projektowania pras do belowania Roll-Belt szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo operatora. Charakterystyczne, jednoczęściowe, samonośne osłony boczne otwierają się szeroko, aby ułatwić konserwację i można je otworzyć tylko przy pomocy specjalnego narzędzia, co zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas pracy. Wyłącznik bezpieczeństwa znajdujący się na belce zaczepowej umożliwia operatorom odcięcie prasy od zasilania elektrycznego, zapewniając w razie potrzeby jej całkowite wyłączenie. Poprawia to bezpieczeństwo podczas wymiany siatki lub sprawdzania maszyny pod kątem ewentualnych blokad.
Szerokie opony zmniejszają ubijanie
Prasa do formowania bel Roll-Belt może być wyposażona w ultra-szerokie opony 500/55/R20 zwiększające ślad w polu i zmniejszające ugniatanie gleby podczas belowania pasz, co ma ogromne znaczenie dla ochrony roślin i ułatwienia ponownego wzrostu plonów do kolejnych zbiorów. W trakcie transportu drogowego z dużą prędkością opony te pochłaniają wstrząsy, co umożliwia płynniejszą i bardziej komfortową jazdę, jak również zapobiega potencjalnie niebezpiecznym odbiciom.
Dane techniczne.

Model

Wysokość bel (minimalna-maksymalna [m])

Szerokość bel (m)

Minimalna wymagana moc WOM ((KM[CV])

Roll-Belt 150

0,901,5

1,2

70

Roll-Belt 180

0,901,8

1,2

80

(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności