fbpx
Strona głównaPozostałeNowa oferta dla rybaków

Nowa oferta dla rybaków

ARiMR rozpoczęła podpisywanie umów z rybakami, którzy w zamian za zaprzestanie wykonywania zawodu otrzymają comiesięczną premię.

ARiMR rozpoczęła podpisywanie umów z rybakami, którzy w zamian za zaprzestanie wykonywania zawodu otrzymają comiesięczną premię. Pierwsze takie wypłaty powinny nastąpić w grudniu br. Z premii skorzysta pierwszych 44 rybaków, których wnioski zostały już zaakceptowane. Pierwsza wypłata obejmie również wyrównanie za okres od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów. O wsparcie z tytułu trwałego zaprzestania wykonywania zawodu rybaka mogą starać się osoby, które w wyniku złomowania statków rybackich utraciły pracę. Wymogiem jednak jest ukończenie 55 lat. Miesięczna kwota pomocy uzależniona jest od liczby przepływanych lat i wynosi od 178 do 320 euro. Natomiast, młodsi rybacy mogą ubiegać się o jednorazową premię w wysokości 10 000 euro. Warunkiem wypłaty jest zobowiązanie, że przez rok czasu od dnia wypłaty nie będą wykonywać zawodu rybaka. Jak do tej pory z tej propozycji skorzystało 598 osób.


A.A.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.