fbpx

Nowa oferta dla rybaków

ARiMR rozpoczęła podpisywanie umów z rybakami, którzy w zamian za zaprzestanie wykonywania zawodu otrzymają comiesięczną premię.

ARiMR rozpoczęła podpisywanie umów z rybakami, którzy w zamian za zaprzestanie wykonywania zawodu otrzymają comiesięczną premię. Pierwsze takie wypłaty powinny nastąpić w grudniu br. Z premii skorzysta pierwszych 44 rybaków, których wnioski zostały już zaakceptowane. Pierwsza wypłata obejmie również wyrównanie za okres od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów. O wsparcie z tytułu trwałego zaprzestania wykonywania zawodu rybaka mogą starać się osoby, które w wyniku złomowania statków rybackich utraciły pracę. Wymogiem jednak jest ukończenie 55 lat. Miesięczna kwota pomocy uzależniona jest od liczby przepływanych lat i wynosi od 178 do 320 euro. Natomiast, młodsi rybacy mogą ubiegać się o jednorazową premię w wysokości 10 000 euro. Warunkiem wypłaty jest zobowiązanie, że przez rok czasu od dnia wypłaty nie będą wykonywać zawodu rybaka. Jak do tej pory z tej propozycji skorzystało 598 osób.


A.A.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner