Nowa odsłona marki – KWS Zboża

Z dniem 1 lutego 2014 KWS Lochow Polska występuje pod nazwą KWS Zboża. Od ponad 45 lat Dział Zbóż stanowi nieodłączną część KWS.

Początkowo działalność zbożowa skupiała się w strukturze grupy Lochow-Petkus, jednak w roku 2008 nazwę spółki Lochow-Petkus zmieniono na KWS Lochow Polska, co po raz pierwszy uwidoczniło powiązanie KWS i Lochow-Petkus w ich pierwszym wystąpieniu pod wspólną marką KWS. Obecnie realizowany jest kolejny etap integracji zapoczątkowanej przed pięcioma laty.
W przyszłości wszystkie działy KWS – dział Kukurydzy, Buraka Cukrowego i Zbóż – zarówno wizualnie, jak i w nazwie zostaną ujednolicone. Skupienie na marce KWS wynika z trendu wzrostowego KWS na rynkach międzynarodowych i umacnia wizerunek KWS dzięki większej klarowności i spójności w relacjach z klientami, kontrahentami, mediami i opinią publiczną. „Ten krok ma jeszcze dobitniej ukazać naszą nierozerwalną jedność, podkreślić przynależność do wiodącego światowego hodowcy roślin“, uzasadnia nową odsłonę marki Jürgen Leitzke, członek zarządu KWS Zboża. Nazwa prawna spółki – KWS Lochow Polska Sp. z o.o. – pozostanie bez zmian.
(mat)