fbpx
Strona głównaPozostałeNowa Odmiana rzepaku o rekordowej zawartości oleju

Nowa Odmiana rzepaku o rekordowej zawartości oleju

Chińscy naukowcy wyhodowali nową odmianę rzepaku o rekordowo wysokiej zawartości oleju. Wg Ministerstwa Rolnictwa Państwa Środka, stanowi to ważny etap w rozwoju chińskiego przemysłu biodiesla.

Chińscy naukowcy wyhodowali nową odmianę rzepaku o rekordowo wysokiej zawartości oleju. Wg Ministerstwa Rolnictwa Państwa Środka, stanowi to ważny etap w rozwoju chińskiego przemysłu biodiesla.
Nowa odmiana charakteryzuje się zawartością oleju na poziomie 54,72%, czyli o prawie 2 punkty procentowe wyższy od dotychczas najlepszego wyniku. Występuje pod nazwą: Zhongyou-0361 i nie jest odmianą modyfikowaną genetycznie.
Została wyhodowana przez naukowców z Instytutu Badań nad Uprawą Oleistych w Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych, jest odporna na choroby i wcześniej dojrzewała. Chiny są światowym potentatem w uprawie rzepaku. Rzepakowym zagłębiem jest w Chinach dolina rzeki Jangcy i z tego regionu pochodzi około światowych zbiorów tego surowca.
W sezonie 2006/07 Oil World przewiduje tam produkcję 12,2 mln ton rzepaku, natomiast w UE 15,06 mln ton. Ocenia się, że region rzepakowy w Dolinie rzeki Jangcy ma potencjał w produkcji biopaliwa rzepakowego się gający 40 milionów ton rocznie. Uprawa rzepaku na świecie będzie coraz bardziej popularna. Dotyczy to w szczególności obszaru Unii Europejskiej oraz Chin.

Źródło: FAMMU/FAPA na podst.: Reuters, Oil World – Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.