Nowa nakładka Väderstad z serii Marathon

Firma Väderstad zaprezentowała nową nakładkę uprawową marathon 15/25, która będzie miałą za zadanie zapewnić na dłużej optymalną głębokość roboczą na cięższych glebach. 

Nakładka marathon 15/25 jest kolejną z grupy wzmocnionych nakładek Väderstad.

– Nie dajcie się zwieść mniejszym rozmiarom, to bardzo solidna nakładka uprawowa. Wąskie zakończenie o szerokości zaledwie 15 milimetrów i spiczasty kształt, oznacza, że jest w stanie utrzymać głębokość roboczą nawet w ekstremalnie trudnych warunkach glebowych w ciężkiej glinie. Ma jeszcze większą zdolność penetracji gleby w stosunku do marathon 25/35 – mówi Magnus Samuelsson, Concept Developer w Väderstad.

Nakładka 15/25 ma możliwość regulacji na głębokość, każda nakładka może być indywidualnie ustawiona w pięciu różnych pozycjach, co umożliwia dostosowanie głębokości np. w śladach ciągnika.

Jak wszystkie nakładki marathon posiada końcówkę z węglika wolframu, niezwykle wytrzymałego i trwałego materiału. Jest on produkowany poprzez mieszanie węglika wolframu z kobaltem lub niklem w bardzo wysokich temperaturach, aby stworzyć jeden z najtwardszych materiałów, jakie istnieją. Dlatego nakładka Marathon ma do dziesięciu razy dłuższą żywotność w porównaniu ze zwykłą.

– Maszyna z Väderstad wyposażona w nakładki marathon gwarantuje utrzymanie głębokości roboczej przez długi czas. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zachowanie właściwej głębokości roboczej ma bezpośredni wpływ na wyniki siewu, a tym samym na wschody. Przy głębokości roboczej wynoszącej cztery centymetry, każde centymetrowe odchylenie ma wpływ na wydajność. Dlatego nie lekceważmy tego zagadnienia – dodaje Magnus Samuelsson.

Wraz z szerszą nakładką marathon 25/35, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku, brony zębowe Väderstad posiadają kompletną gamą nakładek. Nakładka marathon 15/25 jest dostępna od czerwca 2020 dla kultywatorów NZ Mounted i NZ Aggressive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności