fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościNowa linia z szerokimi torami w Polsce aby przyśpieszyć transport ukraińskich zbóż?

Nowa linia z szerokimi torami w Polsce aby przyśpieszyć transport ukraińskich zbóż?

Przewodniczący Wszechukraińskiej Rady Agrarnej Andrij Dykun spotkał się z przybyłymi niedawno do stolicy Ukrainy przedstawicielami Komitetu Ekonomicznego Sejmu Republiki Litewskiej. Głównym tematem spotkania była możliwość eksportu ukraińskich surowców przez port w Kłajpedzie.

– Miałem tylko dwie prośby do naszych partnerów – o pomoc w odblokowaniu portów i pomoc w budowie 300 km torów kolejowych w Polsce dla bezpośrednich dostaw zboża do litewskiego portu w Kłajpedzie. Port ten będzie mógł wysyłać rocznie 20 mln ton produktów rolnych. Pełne wsparcie dla tego projektu otrzymałem od partnerów litewskich – stwierdził  podczas spotkania Andriy Dykun cytowany przez Agravery.com.

Pomysł stworzenia linii kolejowej, która umożliwi transport bez konieczności przeładowywania wagonów na granicy jest o wiele prostszym rozwiązaniem od przebudowy infrastruktury kolejowej na Ukrainie do europejskich standardów. Dlatego Litwa zaproponowała właśnie tego typu rozwiązanie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.