Nowa linia nawozów dolistnych

Ciech Sarzyna poszerzył swoją ofertę dla rolnictwa o nową linię nawozów dolistnych.

Marka SARPLON® to produkty zawierające niezbędne dla roślin makro- i mikroelementy wpływające korzystnie na wielkość i jakość plonu. Dokarmianie dolistne stosowane w odpowiedniej fazie wzrostu jest skutecznym sposobem uzupełniania niedoborów składników pokarmowych, pozwalającym na wykorzystanie potencjału plonotwórczego roślin. Nawozy SARPLON® wpływają na zwiększenie tolerancji roślin na warunki stresowe i choroby oraz stymulują procesy metaboliczne. Mogą być stosowane w szerokim zakresie faz rozwojowych roślin uprawnych, zarówno w okresie jesiennym, jak i wiosennym.

Dokarmianie pozakorzeniowe charakteryzuje się wysokim stopniem i tempem wykorzystania składników pokarmowych. Dolistne zastosowanie mikroelementów w odpowiedniej fazie wzrostu zabezpiecza rośliny przed utratą ich potencjału plonotwórczego. Stosowane jest we wszystkich uprawach w tym również: zbożach, rzepaku i kukurydzy. Wiele czynników, często niezależnych od rolnika, może być przyczyną powstania niedoborów składników pokarmowych. Zastosowanie nawozów dolistnych przeciwdziała konsekwencjom tych niedoborów wpływając korzystnie na jakość i wielkość plonu. Wskutek wzrostu zaufania rolników do nawozów dolistnych, a co za tym idzie zwiększeniu powierzchni ich stosowania, rynek ten wzrósł w ciągu ostatnich sześciu lat
o kilkadziesiąt procent.

– Poszerzenie oferty CIECH Sarzyna o nawozy specjalistyczne to dla nas naturalny kolejny krok w rozwoju. Globalny wzrost liczby ludności oraz niekorzystne warunki klimatyczne skłaniają rolników do działań interwencyjnych w dokarmianiu roślin w celu maksymalizacji plonu z 1 ha upraw. Chcemy wyjść im naprzeciw oferując już nie tylko sprawdzone środki ochrony roślin, ale także wysokiej klasy nawozy specjalistyczne. Ich najwyższą jakość gwarantuje firma ADOB, lider technologiczny w sektorze nawozów, z którym przygotowaliśmy ich skład. Dzięki dzisiejszej, silnej pozycji CIECH Sarzyna na rynku środków ochrony roślin, możemy zaoferować polskim rolnikom wysoką jakość nawozów w przystępnej cenie – mówi Mariusz Grelewicz, prezes firmy.

W ofercie przedsezonowej firmy na rok 2018 na rynku zadebiutowały już cztery nawozy dolistne SARPLON® – „Zboża”, „Kukurydza”, „Rzepak” i „Uniwersalny”.

Profesjonalne nawozy dolistne SARPLON® dopasowane są do potrzeb i oczekiwań rolników. Zastosowanie dwóch chelatów pozwala na pełną rozpuszczalność nawozów w wodzie oraz stabilność roztworu i przyswajalność składników w szerokim zakresie pH. Sprzyja również szybkiemu i skutecznemu przenikaniu mikroskładników przez błony roślin, a doskonale zbilansowany skład nawozów odpowiada na potrzeby upraw. Nawozy SARPLON® wpływają również na zwiększenie tolerancji roślin na warunki stresowe i choroby oraz stymulują procesy metaboliczne przyczyniając się do zwiększenia plonu.

Nawozy dolistne SARPLON mogą być stosowane w szerokim zakresie faz rozwojowych roślin uprawnych, zarówno w okresie jesiennym, jak i wiosennym. Stanowią uzupełnienie oferty również dzięki możliwości łącznego stosowania ze środkami ochrony roślin firmy, np. z rodziną produktów CHWASTOX. Poszerzona oferta CIECH Sarzyna daje ich użytkownikom podwójną korzyść – uprawy wolne od chwastów oraz większy plon, wyższej jakości.

Źródło: CIECH