Nowa Kubota M128X

Firma Marubeni Machinery Distribution Poland Sp. z o.o. wprowadza na rynek nowy ciągnik M128X, o mocy 128 KM. Jest to najmocniejszy traktor rolniczy Kubota. Ciągnik został wyposażony w skrzynię biegów Intelli-Shift z automatycznym trybem działania, wszechstronną hydraulikę oraz system wspomagania skrętu Bi-Speed Turn.

Nowy model będzie można zobaczyć na najbliższych targach w Kielcach, które odbędą się 13-15.03.2009 oraz na miejscowych pokazach. Do sprzedaży Kubota M128X trafi w połowie 2009 roku.

W modelu tym, zastosowano nowoczesny silnik produkcji Kubota, który spełnia normy emisji spalin Euro III A. Szesnastozaworowy, czterocylindrowy silnik wyposażony jest w system common rail z turbosprężarką i intercoolerem. Posiada dużą moc oraz moment obrotowy, przy bardzo ekonomicznym spalaniu. Ciągnik M128X posiada nowy, zmodernizowany rewers hydrauliczny, który umożliwia płynną zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła.

W nowej Kubocie dla maksymalnej wszechstronności skrzynia biegów Intelli-Shift posiada 16 przełożeń do przodu i 16 do tyłu, po 8 przełączanych pod obciążeniem (F24/R24 z opcjonalnymi biegami pełzającymi). Układ napędowy ciągnika pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 39,6 km/h dla szybkiego przemieszczania się na miejsce pracy. Wygodę użytkownika zapewnia zintegrowanie w jednej dźwigni zmiany zakresów oraz wszystkich biegów.

Dużym atutem w ciągniku M128X jest zastosowana funkcja AUTO. Pozwala na automatyczne przełączanie 4 biegów z regulacją czułości tej funkcji. Hamowanie na cztery koła, umożliwia automatycznie załączenie przedniego napędu.

Kabina w nowym ciągniku M128X w standardzie jest wyposażona w klimatyzację. Wszystkie najważniejsze elementy zostały zgrupowane i umieszczone na desce rozdzielczej pod prawą dłonią użytkownika. Cała konsola jest przejrzysta, łatwo dostępna, ergonomiczna oraz wygodna w użyciu.

W ciągniku M128X zwiększono wydatek pompy hydraulicznej do 77 l/min. Udźwig podnośnika również został zwiększony do 5800kg.

Nowoczesny system skrętu Bi-Speed” powoduje, iż po przekroczeniu kąta 35 stopni, koła przednie zaczynają obracać się z prędkością prawie dwa razy większą niż koła tylne. W ten sposób system Bi-Speed Turn zacieśnia skręt, wspomagając łatwiejsze wjechanie ciągnikiem w kolejne bruzdy, a także manewrowanie między zabudowami.

Najmocniejszy i najlepiej wyposażony ciągnik Kuboty będzie można zobaczyć już w Kielcach. Zapraszamy na stoisko numer F18 w hali F.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności