fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNowa kosiarka Kuhn FC 13640 RA z kndycjonerem i zintegrowanymi przenośnikami taśmowymi...

Nowa kosiarka Kuhn FC 13640 RA z kndycjonerem i zintegrowanymi przenośnikami taśmowymi do łączenia pokosów  

Nowa kosiarka FC 13460 RA z kondycjonerem i zintegrowanymi przenośnikami taśmowymi do łączenia pokosów stanowi dopełnienie oferty KUHN, które zapewnia znacznie większą wydajność pracy w porównaniu z konwencjonalnymi zestawami koszącymi.

Koszenie dużych powierzchni jedną maszyną pozwala na znaczne oszczędności siły pociągowej, paliwa i kosztów pracy. Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA zapewnia największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek KUHN, wynoszącą od 12,40 do 13,40 m.

Zespół koszący z przenośnikiem taśmowym tworzy w jednym przejeździe pokos o szerokości od 1,80 m do 3 m, zbierając paszę z szerokości koszenia ponad 13 m. Dzięki temu rolnik może w pełni wykorzystać potencjał maszyn do zbioru paszy jak np. sieczkarnia. Przenośniki taśmowe mogą być również uniesione aby można było pozostawiać skoszone rośliny w szerokich pokosach.

Kosiarka Kuhn FC 13640 RA
Kosiarka Kuhn FC 13640 RA, fot. materiały prasowe

Teleskopowa oś, w którą maszyna jest standardowo wyposażona, zwiększa rozstaw kół do pracy na polu, tym samym ułatwiając formowanie szerszego i równomiernie ukształtowanego rzędu, co zapewnia równomierne suszenie i lepsze pobieranie przez sieczkarnię polową. Dodatkowo szeroki rozstaw kół zapewnia lepszą stabilność maszyny podczas zawracania i na zboczach.

Kosiarka z kondycjonerem jest wyposażona w renomowane rozwiązania firmy KUHN, takie jak belka tnąca OPTIDISC ELITE, wyróżniająca się wytrzymałością i jakością cięcia w każdych warunkach. Łatwa w obsłudze belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiego montażu noży FAST-FIT. Listwa tnąca zapewnia lepsze nakładanie się na siebie obszarów cięcia pomiędzy dyskami rozbieżnymi oraz większą przestrzeń pomiędzy dyskami zbieżnymi, co zapewnia lepsze przenoszenie strumienia masy do tyłu belki tnącej. Dzięki temu belka tnąca OPTIDISC ELITE zapewnia najlepszą jakość cięcia w każdych warunkach.

Odchylany stalowy kondycjoner palcowy również zapewnia wysoką jakość spulchnienia. Rotory kondycjonera napędzane są przez przekładnię z przekładnią z dźwignią zamiany przełożeń, co ułatwia dostosowanie intensywności spulchniania do rodzaju paszy i warunków zbioru.

Innowacyjny układ kinematyczny ramy i zespołów koszących zapewnia mocną i stałą regulację nacisku na podłoże dzięki zawieszeniu LIFT-CONTROL, co zapewnia lepszą ochronę okrywy roślinnej i dobre kopiowanie terenu. Nacisk na podłoże można regulować w dowolnym momencie za pomocą interfejsu sterowania ISOBUS.

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA została zaprojektowana z uwzględnieniem ochrony gleby przed nadmiernym zagęszczeniem. Dobry rozkład obciążenia, niewielka masa i niskociśnieniowe opony zapobiegają degradacji struktury gleby, nawet w mokrych warunkach. Maszyna ta doskonale wpisuje się w strategię rolnictwa o kontrolowanym ruchu na 12-metrowym ścieżce. Wpływ przejazdu maszyny na podłoże jest niewielki, dzięki czemu można zoptymalizować wpływ na glebę. Mniejsze ugniatanie gleby wpływa korzystnie na zwiększenie produkcji paszy.

Kosiarka Kuhn FC 13640 RA,
Kosiarka Kuhn FC 13640 RA, fot. materiały prasowe

Różne elementy sterujące maszyną, w tym kosiarką czołową, można łatwo obsługiwać, w prosty sposób, za pomocą terminala pokładowego zgodnego z ISOBUS lub jednego z terminali CCI 800 lub 1200 (dostępne jako opcja). Do sterowania najczęściej wykonywanymi zadaniami można również wykorzystać joystick CCI A3, którego cechą szczególną jest wyświetlanie funkcji na zintegrowanym ekranie joysticka.

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA spełnia wysokie wymagania klientów dotyczące trwałości i niskich kosztów obsługi. Codzienna obsługa ogranicza się do podstawowych czynności. Maszyna jest oryginalnie wyposażona w płozy talerzowe i noże “Triple 5”, których żywotność znacznie przekracza żywotność standardowych noży stosowanych zwykle w kosiarkach.

Kosiarka Kuhn FC 13640 RA
Kosiarka Kuhn FC 13640 RA, fot. materiały prasowe

Nowa kosiarka z kondycjonerem pokosu FC 13460 RA z przenośnikami taśmowymi do łączenia pokosów to, krótko mówiąc, koncentracja technologii w służbie wydajności pracy przy zbiorach.

Źródło: Kuhn

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.