Nowa kosiarka automatyczna od John Deere

Specjalnie dla tych, którzy cenią sobie pięknie skoszony trawnik, ale woleliby pozostawić jego utrzymanie profesjonalistom, John Deere oferuje nową automatyczną kosiarkę TANGO E5.

Jako pierwszy model, podczas AGRO SHOW 2012 firma John Deere zaprezentowała model TANGO E5, który może efektywnie pracować na trawniku o powierzchni 1500 m2.
Kosiarka napędzana jest silnikiem elektrycznym, który umieszczony jest wraz z baterią litowo-jonową w kompaktowej obudowie. Pozostałe elementy zestawu to stacja dokująca i okablowanie. 4-elementowy nóż umieszczony pod kosiarką, daje możliwość regulacji wysokości koszenia od 19 do 102 mm, a szerokość koszenia wynosi 23-24 cm. Konstrukcja agregatu koszącego (podwójne ścianki) chroni też ostrze, silnik i elementy elektroniczne przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duże kółka kosiarki zapewniają optymalną przyczepność na zboczach i terenie pagórkowatym.

Cicha praca silnika umożliwia koszenie praktycznie o każdej porze, a cykl pracy można łatwo zaprogramować na określone godziny, dni tygodnia lub pracę non-stop. W razie potrzeby właściciel może zastąpić dotychczasowy program własnym programem przy pomocy czytelnego i logicznie zaprojektowanego sześcioliniowego wyświetlacza programatora. Pełne naładowanie akumulatora, które trwa 6 godzin, gwarantuje 4-godzinną, nieprzerwaną pracę kosiarki. Kosiarka TANGO E5 samodzielnie doładowuje akumulator litowo-jonowy, ponieważ automatycznie powraca do stacji dokującej, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski. W pełni naładowana kosiarka, natychmiast wznawia zadania koszenia.

Obszar koszenia (ogród, trawnik) ograniczany jest ułożonym dookoła terenu przewodem, który może być prowadzony na powierzchni trawnika lub schowany pod trawnik. Kosiarka nie wyjeżdża poza przewód; tak samo omija też naturalne przeszkody, jak drzewa, krzewy, które otaczamy przewodem. Urządzenie automatycznie zmienia też kierunek koszenia, gdy natrafi na kamień lub pozostawione sprzęty/zabawki.

Ponieważ kosiarka TANGO mulczuje skoszoną trawę, nie ma potrzeby jej wywozić. Skoszona trawa natychmiast powraca do trawnika, dostarczając mu składników odżywczych.

Lekka konstrukcja sprawia, że w razie potrzeby kosiarkę można łatwo przenieść lub przetransportować. Aby umożliwić bezpieczną eksploatację i obsługę, ostrze zatrzymuje się natychmiast po uniesieniu lub przechyleniu kosiarki względem gruntu.
Cena kosiarki na 1500 m2 z okablowaniem i bazą ładującą to koszt około 10 tys zł, a kolejne zapowiadane modele w ofercie to TANGO E3 i TANGO E7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności