Nowa klasyfikacja i oznakowanie środków ochrony roślin

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że z dniem 1 czerwca 2015 roku upływa termin na dostosowanie klasyfikacji i oznakowania mieszanin chemicznych, w tym środków ochrony roślin, wynikający z przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady – tzw. rozporządzenie CLP.

Rozporządzenie to wprowadza nowe wytyczne dotyczące oznakowania i pakowania substancji oraz mieszani chemicznych i ma również zastosowanie do środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu w Polsce.
Wnioski w sprawie zmiany zezwoleń na wprowadzanie do obrotu ś.o.r, dotyczące zmiany klasyfikacji i oznakowania wynikające z przepisów rozporządzenia CLP, należy składać do MRiRW zgodnie z przepisami art. 33 lub art. 40 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1107/2009 (WE). Wskazówki w tym zakresie zawarte są w wytycznych przygotowanych przez Komisję Europejską.
 
AT za biuletynem MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności