Nowa kabina kombajnów CASE IH Axial-Flow®

CASE IH przygotował nowe rozwiązania zastosowane w kombajnach CASE IH Axial-Flow® na sezon 2013. Zmiany dotyczą konstrukcji kabiny oraz nowego układu rozładunku.

Nowa kabina dostępna jest w wersji „Deluxe” lub w jeszcze bardziej zaawansowanej wersji „Luxury”. Nowe wyposażenie kabiny obejmuje dźwignię wielofunkcyjną, która została zmodyfikowana tak, aby umieścić wszystkie kluczowe przyciski kontrolne w zasięgu ręki operatora. Zmodernizowaniu uległa także prawa konsola z ergonomicznymi przyrządami sterującymi, z systemem regulacji ustawienia wyświetlacza AFS oraz z uchwytem na kubek. W kabinie dodano wiele wygodnych schowków, które w wersji „Luxury” mają matowe chromowane wykończenie. Fotel pasażera można otworzyć, aby uzyskać dostęp do przenośnej lodówki do przechowywania żywności i chłodzenia napojów. W kabinie jest także więcej miejsca dzięki zwiększonemu zakresowi przesuwu fotela.

Kierownica posiada regulację teleskopową i regulację kąta nachylenia tak, aby dostosować ustawienie do potrzeb operatora i zapewnić maksymalną widoczność. Nowa kolumna kierownicy ma zmniejszoną szerokość całkowitą, aby poprawić widoczność na heder. Podpory na stopy zwiększają komfort podczas długich dni pracy w trakcie żniw.

Siedzisko operatora obniżono o 4 cm i wydłużono zakres jego przesuwu o 7 cm. Amortyzacja pneumatyczna stanowi wyposażenie standardowe we wszystkich kombajnach serii 30, a fotel z pół-aktywną amortyzacją pneumatyczną, przeznaczony w szczególności do kombajnów na gąsienicach, dostępny jest opcjonalnie. Wykorzystuje on czujnik i sterownik zamontowany wewnątrz układu amortyzacji siedziska, które dostosowują poziom tłumienia drgań odpowiednio do ukształtowania terenu, poprawiając komfort jazdy.

Wszystkie modele kombajnów serii 230 wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz AFS Pro 700 do monitorowania plonu, maszyny i systemu prowadzenia. Monitor AFS 700 Pro jest kompatybilny z innymi maszynami CASE IH, może być zatem w prosty sposób przeniesiony do kabiny ciągnika na początku kolejnego sezonu – na przykład do monitorowania map pola.

Aby umożliwić łatwy rozładunek podczas pracy z najszerszym hederem, jak i prosty transport drogowy oraz postój, dostępna jest teraz składana rura wyładowcza o dużej wydajności i o długości 8,8 m. Składanie rury wyładowczej jest całkowicie kontrolowane przez operatora przełącznikiem znajdującym się na górnym panelu przyrządów sterujących w kabinie. 
Nowa rura wyładowcza o długości 8,8 m otwiera się w zakresie 95 stopni, co poprawia widoczność podczas rozładunku, a po jej złożeniu dostęp do tylnego pokładu serwisowego nie jest w żadnym stopniu utrudniony i rura pozostaje w zakresie szerokości osłon bocznych kombajnu. System rozładunku z rurą o długości 8,8 m jest wymagany we wszystkich kombajnach z hederem o szerokości 12 m lub więcej.
Nowa obrotowa końcówka do rury wyładowczej o każdej długości pozwala na precyzyjne skierowanie strumienia ziarna za pomocą przycisku na dźwigni wielofunkcyjnej. Umożliwia to ustawienie końcówki rury dokładnie tam, gdzie potrzeba, zamiast przestawiania ciągnika z przyczepą względem kombajnu.

Rozdrabniacz słomy CASE IH Deluxe został zmodernizowany w celu umożliwienia przeprowadzenia regulacji przeciwnoży z kabiny. Położenie noży jest regulowane stopniowo na 0/25/50/75 i 100% wysunięcia za pomocą przełącznika na prawej konsoli. W kabinie można także przeprowadzić regulację tylnej klapy. Oprócz dźwigni zmiany prędkości rozdrabniacza obecnie możliwe jest również przełączanie trybu z rozdrabniania słomy na formowanie pokosu w czasie krótszym niż minuta. Nie ma już potrzeby otwierania pokryw i operator nie musi pracować w kurzu.
Po wciśnięciu przycisku zatrzymania awaryjnego na górze dźwigni wielofunkcyjnej przeciwnoże zostają całkowicie wycofane, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie rozdrabniacza i noży przed ciałami obcymi, takimi jak kamienie. Mniejsza potrzeba ręcznego resetowania przeciwnoży oznacza lepszą jakość rozdrobnienia i równomierne rozrzucanie materiału.

Dostępna jest opcja rozrzutnika plew Deluxe, którego zakres rozrzutu można regulować z kabiny. Trzy przyciski na prawej konsoli pozwalają kontrolować jego funkcje.

Począwszy od układu podawania rośliny po opatentowany rotor CASE IH AFX z współśrodkową obudową, kombajny Axial-Flow® zapewniają równomierny przepływ materiału, poprawiając przepustowość i zwiększając ilość wysokiej jakości ziarna w zbiorniku.
Jako część rodziny CASE IH Efficient Power, kombajny CASE IH Axial-Flow® serii 30 charakteryzują się dodatkową mocą do pracy w trudnych warunkach dzięki oszczędnym silnikom CASE IH FPT Tier 4 z technologią SCR. W maszynach CASE IH te sprawdzone jednostki napędowe zapewniają średnio o 10 procent większą wydajność w porównaniu do modeli Tier 3.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności