Nowa inwestycja Rockwool w Polsce

Grodan, spółka należąca do Grupy Rockwool, uruchomiła w fabryce Rockwool Polska w Małkini linię do produkcji podłoży ogrodniczych. Będą one sprzedawane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach skandynawskich. Inwestycja, o wartości blisko 29 mln zł, jest odpowiedzią na rosnący popyt na podłoża ogrodnicze. Przedsięwzięcie pozwoli ponadto na utworzenie około 80 nowych miejsc pracy na terenie fabryki Rockwool Polska w Małkini.

Nowa lina znajduje się w fabryce Rockwool Polska w Małkini, zlokalizowanej na obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Służy ona do produkcji ekologicznych podłoży ogrodniczych z wełny kamiennej. Projekt był prowadzony przez międzynarodowy zespół inżynierów z Polski, Danii i Holandii. Decyzja o budowie nowej linii była spowodowana rosnącym popytem na podłoża ogrodnicze w Polsce i w Europie. Do tej pory na rynku polskim firma Grodan prowadziła sprzedaż mat wytwarzanych w Danii i Holandii. Inwestycja umożliwia produkcję zarówno mat ogrodniczych do uprawy dużych roślin, jak i kostek do uprawy rozsad – mówi Wojciech Sękalski, Dyrektor ds. Sprzedaży Grodan na Europę Centralną i Wschodnią.

– Uprawa na wełnie kamiennej pozwala na osiągnięcie optymalnych zbiorów przy efektywnym wykorzystaniu wody i nawozów. Odpowiednie ułożenie włókien wełny kamiennej pozwala na kontrolowanie i monitorowanie całego procesu uprawy. Wysoka temperatura, rzędu 1 600 stopni Celsjusza, w której produkowane jest podłoże zapewnia całkowity brak drobnoustrojów, chorób i szkodników. Jest to podłoże sterylne o wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczne dla ludzi i środowiska. Co ważne, podłoże to może być wielokrotnie wykorzystane – mówi dr Włodzimierz Oświecimski, Konsultant Techniczny CEE Grodan.

Grodan jest częścią międzynarodowej Grupy Rockwool. Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie upraw dla profesjonalnego i zrównoważonego ogrodnictwa, składające się z kombinacji czystych i kontrolowanych podłoży z wełny skalnej. Grodan, jako pierwszy dostawca podłoży, uzyskał certyfikat ISO9001/14001, znak KIWA i europejskie oznaczenie Ecolabel. Firma została założona w 1969 roku w Danii, w Polsce jest natomiast obecna od 1994. Obecnie Grodan działa w ponad sześćdziesięciu krajach na całym świecie. Siedziba główna firmy znajduje się w Roermond, w Holandii.

Informacje uzupełniające
ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. jest liderem na polskim rynku w obszarze produkcji materiałów budowlanych ze skalnej wełny mineralnej. ROCKWOOL Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ROCKWOOL. Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa ROCKWOOL posiada ponad 70-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji skalnej wełny mineralnej obsługując klientów na całym świecie.

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku istnienia firmy Grupa ROCKWOOL zainwestowała w Polsce ponad 800 mln zł między innymi w takie obszary jak proces technologiczny i instalacje proekologiczne. W 2003 roku ROCKWOOL Polska otrzymał certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2008. W roku 2011 ROCKWOOL Polska uzyskał potwierdzenie spełnienia wymagań w zakresie ochrony środowiska otrzymując certyfikat ISO 14001:2004.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom ROCKWOOL, m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, Izolacja Roku 2006″ za samoprzylepna matę Klimafix, “Izolacja Roku 2005” za system ociepleń Ecorock Max, “Izolacja Roku 2004” za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy “Produkt Przyjazny Architekturze” dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS, a także Top Builder 2010 za płytę Monrock PRO. Marka ROCKWOOL uzyskała sześciokrotnie ogólnopolskie godło “Laur Klienta” w kategorii izolacji budowlanych (w 2005, 2007, 2008, 2009, 2010) oraz została uznana za “Budowlaną Markę Roku” 2004, 2005, 2007, 2008, 2009 i 2011 w rankingu prowadzonym przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

ROCKWOOL Polska przykłada także dużą uwagę do ochrony środowiska naturalnego. Firma dwukrotnie została uhonorowana tytułem “Lider Polskiej Ekologii” – po raz pierwszy w 2001 r. w kategorii “Przedsiębiorstwo” za produkcję prowadzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego. Natomiast w 2003 r. w kategorii “Wyrób” – za wyjątkowe ekologiczne walory wytwarzanych produktów. W roku 2007 ROCKWOOL Polska został laureatem międzynarodowej nagrody “The Green Apple Award”, za prowadzenie kampanii edukacyjnej “Szóste Paliwo – energooszczędne rozwiązania ROCKWOOL”.

Źródło: Rokwool

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności