fbpx
Strona głównaTechnikaNowa generacja Pöttinger Terrasem o szerokościach roboczych 8 i 9 m

Nowa generacja Pöttinger Terrasem o szerokościach roboczych 8 i 9 m

Nowa ciągane siewniki są od teraz dostępne w szerokościach roboczych 8 i 9 metrów, a ich wyposażenie można dopasować do indywidualnych warunków panujących w konkretnym miejscu pracy.

Dzięki bronie talerzowej, siewniki Terrasem idealnie nadają się do siewu w mulcz, natomiast wyposażone w opcjonalne talerze Wave Disc zapewniają pasową uprawę gleby. Wariant Classic bez sekcji uprawiającej wyróżnia się lekkością uciągu podczas pracy na przygotowanej do siewu glebie. Przy tym, przy dużych szerokościach i prędkościach pracy, zapewniona jest dokładność wysiewu.

Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia w 100 procentach jazdę w linii prostej i przez to  efektywną pracę siewnika. Zarówno brona talerzowa, jak również redlice do nawozu ( maszyna D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X. Nieustanne smarowanie narzędzi roboczych nie jest już potrzebne, ponieważ narzędzia są bezobsługowe.

Z kolei system dozowania jest tak skonstruowany, aby zapewnić najwyższą precyzję dozowania każdego rodzaju nasion, w każdych warunkach pracy. Terrasem V 8000 D i Terrasem V 9000 D są standardowo wyposażone w dwa systemy dozowania oraz zbiornik o pojemności 5,6 tys. litrów. Zakres ilości wysiewu mieści się od 1,5 kg do 420 kg przy prędkości jazdy 12 km/h. Zmiana ilości wysiewu jest wygodnie i prosto przestawiana z kabiny ciągnika.

Natomiast dzięki możliwości zastosowania wielu systemów wysiewu takich jak Single Shoot, Double Shoot i Double Shoot-Mix można osiągać perfekcyjne wschody. Odpowiednio do okoliczności i płodozmianu można wybierać między wysiewem nasion, nasion z nawozem, mieszanką dwóch różnych rodzajów nasion oraz komponentami dodatkowymi, jak mikrogranulat lub podsiew, stosując model siewnika Terrasem Fertilizer.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.