fbpx
Strona głównaTechnikaNowa gama siewników Kuhn Sitera jedną z nowości podczas tegorocznego Agro Show

Nowa gama siewników Kuhn Sitera jedną z nowości podczas tegorocznego Agro Show

Lekki siewnik Sitera 100 uzupełnia ofertę siewników Sitera serii 1000 i jest przeznaczony dla średnich gospodarstw i ciągników o mocy od 100 do 250 KM, a jego premiera w Polsce odbędzie się podczas tegorocznej edycji targów Agro Show w Bednarach.

Dotychczas produkowany siewnik Sitera serii 1000 był dostępny dla gospodarstw średnich posiadających ciągnik o mocy 150 KM i więcej. Jednakże coraz więcej gospodarstw średnich i mniejszych jest zainteresowanych zastosowaniem precyzyjnego siewnika z możliwością zastosowania w uprawie uproszczonej.

Z tego też względu Kuhn wprowadzając na rynek lekki siewnik nabudowany Sitera serii 100 z możliwością nabudowania na bronę obrotową HRB 303-HR304-HR3004 umożliwia spełnienie oczekiwań tej grupy gospodarstw.

Podstawowa pojemność zbiornika siewnika wynosi 600 litrów i może być zwiększona nadstawą o 300 litrów. Wysokość załadunku 1,77 umożliwia swobodny załadunek materiału siewnego ładowaczem czołowym. Podobnie jak posostałe siewniki Sitera każdy z trzech modeli serii 100 jest wyposażony w precyzyjny element wysiewający Helica, który może być napędzany mechanicznie, lub elektrycznie.

Zależnie od wybranego modelu maszyna może być wyposażona  w różne rodzaje redlic. Sitera 310 posiada redlice płozowe – Sufflok, Sitera 320 jest wyposażona w redlice jednotalerzowe a Sitera 330 jest wyposażona w redlice dwutalerzowe Seedflex 100 z centralną regulacją głębokości wysiewu.

Siewniki te mogą być wyposażone w sterownik VT30 lub ISOBUS

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.